Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » ПРОЦЕДУРА ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ ТА УКЛАДАННЯ ДОГОВОРІВ ДАРУВАННЯ З 1 ЛИСТОПАДА НЕ ЗМІНИТЬСЯ
Держоргани інформують

ПРОЦЕДУРА ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ ТА УКЛАДАННЯ ДОГОВОРІВ ДАРУВАННЯ З 1 ЛИСТОПАДА НЕ ЗМІНИТЬСЯ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Розповсюджена деякими ЗМІ інформація про те, що з 1 листопада буде неможливо оформити спадщину та укласти договір спадкування не відповідає дійсності. Ця неправдива новина вже третій рік поспіль з’являється в інформаційному просторі і не має під собою жодного законодавчого підґрунтя. Про це повідомила перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова.

«Вже третій рік поспіль у ЗМІ поширюється неправдива інформація, що з 1 листопада громадяни будуть позбавлені можливості оформляти спадщину та укладати договори дарування. Хочу зазначити, що це не так. І сьогодні, і з першого листопада всі громадяни зможуть безперешкодно звертатися як до державного, так і до приватного нотаріусів для оформлення спадщини та укладення договорів дарування», – зазначила Олена Сукманова.

За її словами, ЗМІ, які поширюють цю новину, посилаються на Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України та постанову Кабінету Міністрів України 2013 року щодо проведення оцінки для цілей оподаткування, яка стосувалася реформування сфери оціночної діяльності. Тобто, йшлося про те, що зникнуть оцінювачі, які зможуть проводити оцінку майна при даруванні та спадкуванні. «Однак ця постанова втратила чинність ще в серпні 2014 року, а особами які мають право визначати оціночну вартість є суб’єкти оціночної діяльності, які відповідають кваліфікаційним вимогам і мають відповідний сертифікат. Тобто діюче законодавство не передбачає обов’язковості проведення незалежної оцінки майна у випадку спадкування або дарування», – наголосила перший заступник Міністра юстиції.

Олена Сукманова зазначила, що право на оформлення договорів дарування та оформлення спадщини на сьогодні встановлено Цивільним кодексом України, зміни до якого не вносилися, тому проблем при їх укладенні та оформленні на сьогодні у громадян не повинно виникати.

Вона також нагадала, що при укладенні договорів дарування та при оформленні спадщини спадкоємцями першого та другого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені) вартість майна оподатковується за нульовою ставкою, тому документи про оціночну вартість майна не повинні вимагатися нотаріусом.

МінЮст


Поділіться з друзями - підтримайте проект