Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків, визначених п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а саме:
► для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
► для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
► для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника ПДВ, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з ПКУ.
Платник ПДВ має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума ПДВ не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200¹.3 ст. 200¹ПКУ.
Якщо сума, визначена відповідно до п. 200¹.3 ст. 200¹ПКУ, є меншою, ніж сума ПДВ в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов’язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ.
Якщо платник ПДВ, на якого покладено відповідний обов’язок (ст.ст. 192 та 201 ПКУ), порушує граничний строк, передбачений ст. 201 ПКУ, для реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування, то до нього застосовуються такі штрафні санкції:
Порушення строку реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН |
Розмір штрафу |
База нарахування штрафу |
до 15 календарних днів |
10% |
сума ПДВ, зазначена в податковій накладній/розрахунку коригування, або сума ПДВ, нарахована за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено |
від 16 до 30 календарних днів |
20% |
|
від 31 до 60 календарних днів |
30% |
|
61 до 365 календарних днів |
40% |
Окрім того, оновлений п. 1201.2 ПКУ передбачає нарахування 50-відсоткового штрафу за відсутності реєстрації в ЄРПН протягом граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, податкової накладної та/або розрахунку коригування, що зазначена в податковому повідомленні — рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу.
Такий 50-відсотковий штраф не застосовується в разі реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог ПКУ щодо своєчасності реєстрації таких документів у ЄРПН.
Логістика вантажних перевезень між областями України, незалежно від того, це перевезення меблів чи ж будь-яких…
Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…