Консультації

Реєстрація технологічних транспортних засобів: що змінилося

Постановою Кабінету Міністрів України № 617 від 08.07.2020 внесені зміни до Порядку відомчої реєстрації  та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів.

Будь-які зміни супроводжуються дискусіями, суперечками та позитивними результатами. Так, у нашому випадку виникають питання під час реєстрації технологічних транспортних засобів. Важливим  та позитивним моментом внесених змін є зменшення кількості документів, які подаються власником під час реєстрації, перереєстрації, тимчасовій реєстрації та знятті з обліку технологічного транспортного засобу.

Реєстрація технологічних транспортних засобів здійснюється на підставі заяви власника, оформленої згідно встановленої форми, до якої додаються:

  • засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують право володіння, користування і розпорядження технологічним транспортним засобом;
  • акт технічного огляду;
  • декларація про відповідність, оформлена виробником або його уповноваженим представником, – для технологічних транспортних засобів, на які поширюється дія Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 року № 62 (далі – Технічний регламент) та які реєструються вперше.

У разі, коли оригінал декларації про відповідність складений іноземною мовою, виробник або його уповноважений представник чи постачальник технологічного транспортного засобу в Україну повинні надати її переклад на українську мову. На перекладеній декларації зазначається: “Переклад декларації з її оригіналу.

Декларація про відповідність має бути складена виробником або його уповноваженим представником, з врахуванням   вимог до її змісту, що встановлені Технічним регламентом.

Відповідно до пункту 3 частини 2 Технічного регламенту виробник – юридична або фізична особа, яка здійснює проектування та/або виробництво машини або незавершеної машини, на яку поширюється дія цього Технічного регламенту, та є відповідальною за відповідність машини або незавершеної машини цьому Технічному регламенту з метою введення її в обіг під власним найменуванням чи торговельною маркою або для власного використання. У разі відсутності виробника згідно з наведеним визначенням будь-яка фізична або юридична особа, що вводить в обіг або в експлуатацію машину чи незавершену машину, на яку поширюється дія цього Технічного регламенту, повинна вважатися виробником.

Якщо власник під час реєстрації надає свідоцтво про реєстрацію технологічного транспортного засобу з позначкою про зняття його з обліку, то у такому разі декларація про відповідність не вимагається, адже є підтвердження того, що даний транспортний засіб уже введений в обіг/в експлуатацію.

Тому, громадяни та суб’єкти господарювання мають бути особливо уважними під час придбання технологічних транспортних засобів та вимагати від попереднього власника повну та достовірну інформацію про цей транспортний засіб.

Отже, попередній власник має надати свідоцтво про реєстрацію технологічного транспортного засобу з позначкою про зняття його з обліку, а у разі його відсутності – декларацію про відповідність.

Звертаємо Вашу увагу, якщо технологічний транспортний засіб у попереднього власника знаходиться у податковій заставі, під арештом, заставі або є предметом іншого обтяження, то такий технологічний транспортний засіб буде зареєстрований лише за умови надання письмової згоди всіх виявлених обтяжувачів.

 

Управління Держпраці

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

2 дні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

2 дні ago

Безопасность интернет-платежей — виды мошенничества и способы защиты

Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…

2 дні ago

Податковий агент при виплаті доходу фізособі не утримав ПДФО: хто відповідальний?

ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…

1 тиждень ago

Як платників податків м. Києва розподілено між Центральною, Лівобережною та Правобережною ДПІ?

Головне  управління  ДПС у  м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…

1 тиждень ago

Оподаткування закупівлі ліцензій ERP (на прикладі Odoo) в нерезидента: ключові аспекти

В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…

1 тиждень ago