Це цікаво

Реінкарнація щомісячного звіту із ЄСВ та щоквартального 1ДФ?

Так дивно і не зрозуміло….
Тільки день тому опублікував на своїй сторінці в Телеграм Д. Гетманцев про болючу проблему із невимовно складними та незрозумілими проблемами із новою об’єднаною звітністю щодо заповнення, прийняття, подання уточнень, довідкових, безкінечними переподаннями та неприйняттями із незрозумілих причин того “вимученого” нового об’єднаного звіту всіма бухгалтерами України! Я тут же не забарилися інші учасники процесу прийняття того ж самого звіту “проаналізувати” та зробити”висновки”.
Вчасно! Через 2 місяці – це дуже вчасно! 
Про об’єднаний звіт толочаться розмови вже роки зо чотири, не менше, але от тільки тепер почався аналіз. А чому не прислухатись до думки “усіх сторін — бухгалтерів, працівників податкової, Пенсійного фонду” раніше?
Чому Д. Гетманцев тільки тепер схаменувся? Тільки зараз, коли звіти подані, в багатьох із запізненням, але подані??? Так багато питань, але вони риторичні. 
І ось нарешті Н. Южаніна також висловилась стосовно даного питання на своїй сторінці в Фейсбук та готова до реінкарнації старих щомісячних звітів із ЄСВ та щоквартальної форми 1 ДФ.
 
Проаналізувала закони №115 і №116 щодо подання єдиної звітності з ЄСВ і ПДФО, відповідний наказ Мінфіну №773 та їх реалізацію.
Поспілкувалася з усіма сторонами — бухгалтерами, працівниками податкової, Пенсійного фонду.
 
Резюме: ідея єдиної звітності, яка по факту перетворилася в об’єднану, може бути привабливою лише для дилетантів.
Абсолютно не потрібно було займатися об’єднанням двох непоєднуваних звітів.
 
Адміністрування ПДФО і ЄСВ здійснюється в різний спосіб і для державних органів були і залишаються важливими: для Пенсійного фонду — контроль за щомісячними нарахуваннями для забезпечення поточних пенсійних виплат, визначення середньомісячної заробітної плати в Україні, яка враховується для обчислення пенсії; для Державної податкової служби — прогнозування надходжень з ЄСВ.
 
Питання єдиної звітності майже в тупику: або переходити на цю складну, тільки щомісячну форму (як на цьому наполягає Пенсійний фонд), або ж треба повертатися до того, що було, розділяти окремо форму №1ДФ та щомісячний звіт з ЄСВ і не створювати труднощів як для платників (бухгалтерів), так і для податкової й пенсійного.
 
Голова профільного комітету, який і був автором цієї ініціативи, написав, що буде створено робочу групу для врегулювання питання об’єднаної звітності.
 
Правда, не знаю, що вже має зробити ця робоча група — чи придумати нову форму звітності (тоді як на розробку цієї знадобилося більше року), чи наполягати на скасуванні об’єднаної звітності — але час покаже.
Я готова реєструвати проект закону про відміну норм законів №115 і №116.
Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Податковий агент при виплаті доходу фізособі не утримав ПДФО: хто відповідальний?

ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…

5 днів ago

Як платників податків м. Києва розподілено між Центральною, Лівобережною та Правобережною ДПІ?

Головне  управління  ДПС у  м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…

5 днів ago

Оподаткування закупівлі ліцензій ERP (на прикладі Odoo) в нерезидента: ключові аспекти

В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…

5 днів ago

Логістика вантажних перевезень між областями України

Логістика вантажних перевезень між областями України, незалежно від того, це перевезення меблів чи ж будь-яких…

2 тижні ago

Як оскаржити висновок моніторингу ДАСУ: основні кроки

  Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…

2 тижні ago

Як працює логістика у сфері оптових поставок бензину та дизелю

Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…

3 тижні ago