Податкова і силовики посилили свої нападки на український бізнес. Про це неодноразово заявляв народний депутат Олександр Дубинський і писав Dubinsky.ua, а тепер тенденцію підтвердив ще й бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький.
Він заявив про зростання в IV кварталі 2020 року кількості скарг компаній на дії і бездіяльність державних органів:
на 9% – в порівнянні з аналогічним періодом 2019 роки;
на 3% – в порівнянні з III кварталом 2020 року.
Всього в жовтні-грудні була зафіксована 451 скарга бізнесу, а за весь 2020 рік – 1737.
У детальному звіті Ради бізнес-омбудсмена в Україні уточнюється, що переважна кількість скарг бізнесу стосувалося діяльності Державної податкової служби, яку очолює Олексій Любченко: 64% в IV кварталі і 61% – в 2020 році в цілому.
«Варто зазначити, що незважаючи на всі заходи, які запровадив уряд для полегшення умов ведення бізнесу під час коронакрізіса, ми отримали на 14% більше скарг підприємців, ніж за аналогічний квартал минулого року», – підкреслюється в звіті омбудсмена по податкової частини.
Нагадаємо, що Олексій Любченко любив в розпал карантину по COVID-19 рапортувати про збільшення поборів з малого бізнесу і підприємств по крупніше. Навіть на тлі скарг бізнесу про збільшення тиску з боку податкових служби. Нерідко справа доходила до безпідставних нападок і порушень закону, що не зупиняло Любченко і його людей, які намагалися вирвати у компаній гроші за всяку ціну або недоплат їм відшкодувань по ПДВ (покриваючи при цьому корупційні схеми своїх поплічників, про які неодноразово писав Dubinsky.ua) .
У звіті Ради бізнес-омбудсмена виділяється три найпоширеніші види скарг бізнесу на податківців:
ДПС стала репресивним органом навіть при тому, що діяв мораторій на податкові перевірки. Як вчора писав Dubinsky.ua, в цю середу Кабмін відновив їх своєю постановою. Тому страшно уявити, наскільки ще посилиться тиск на бізнес і почастішають незаконні дії фіскалів.
Претензії щодо дій податківців стосувалися не тільки ПДВ, але ряду інших питань. Рада бізнес-омбудсмена зафіксував таку кількість скарг з наступних питань в IV кварталі 2020 року:
По більшості скарг відкривалися справи, і омбудсмен домагався розгляду і вирішення проблем бізнесу. Це означає, що претензії компаній мали під собою підстави, а податківці допускали зловживання.
Крім ДПС підприємці часто скаржилися на правоохоронні органи. Особливо на Службу безпеки України, яка активно тероризувала бізнес в розпал коронакрізіса.
«Кількість скарг бізнесу на СБУ в IV кварталі 2020 року була найбільшим за останні 10 кварталів», – зазначив Марчін Свенчицький.
Ще підприємці і компанії скаржилися в 2020 році на місцеву владу, Мін’юст, держкомпанії і на державних регуляторів: Госгеокадастр, Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ), Антимонопольний комітет, Нацкомісію, яка регулює сферу енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), Нацбанк і ін.
ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…
Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…
В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…
Логістика вантажних перевезень між областями України, незалежно від того, це перевезення меблів чи ж будь-яких…
Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…