Головна » Бухгалтеру » Консультації » Річний перерахунок ПДФО
Консультації

Річний перерахунок ПДФО

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Законодавством встановлено обов’язок роботодавця як податкового агента проводити за наслідками кожного звітного податкового року перерахунок суми доходів, нарахованих працівникам у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги.

Згідно з пп. 169.4.2  ПКУ перерахунок здійснюється в обов’язковому порядку в таких випадках:

  • за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
  • під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених пп. 169.2.3 ПКУ;
  • під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

КОЛИ ТРЕБА ПРОВОДИТИ РІЧНИЙ ПЕРЕРАХУНОК?

Тобто річний перерахунок заробітних плат працівників та утриманих з них сум ПДФО за 2019 рік слід провести не пізніше ніж під час нарахування заробітної плати за останній місяць цього року, тобто у грудні 2019 року.

До того ж, відповідно до пп. 169.4.3 ПКУ роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.

Якщо ж внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку та збору, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати (пп. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169 ПКУ).

Разом з тим, якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата утриманого податку на доходи фізичних осіб. То на її суму зменшується сума нарахованого податкового зобов’язання платника податку у відповідному місяці.

Результати проведеного перерахунку сум доходів, нарахованих (виплачених) платнику податку, податковий агент відображає в податковому розрахунку за формою №1ДФ, форму та порядок заповнення якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015р. №4, в тому кварталі, в якому проведено.

При цьому зазначаємо, якщо за результатами проведення перерахунку платнику податку по нарахованих сумах доходів та податку виникає від’ємне значення, то у звітності ф. № 1-ДФ у рядках :

  1. 3 «Сума нарахованого доходу» та 3а «Сума виплаченого доходу»,
  2. 4 «Сума нарахованого податку» та 4а «Сума перерахованого податку» проставляється сума надміру нарахованого доходу та утриманого податку зі знаком «мінус» та за відповідною ознакою доходу.

У випадках якщо податковим агентом по окремому платнику податку було перераховано (сплачено) податку на доходи фізичних осіб більше, ніж підлягало перерахуванню і ця сума була відображена в ф. №1-ДФ у попередніх періодах, то в звітності майбутніх періодів графа 4 може дорівнювати нулю.


Поділіться з друзями - підтримайте проект