Консультації

Річний перерахунок ПДФО: нагадує ДФС

Даний перерахунок проводиться  згідно з вимогами пп. 169.4.2 ПКУ при нарахуванні зарплати за грудень 2017 року.  При цьому під річний перерахунок ПДФО потрапляють усі працівники (в тому числі і сумісники), які перебувають із підприємством у трудових відносинах на момент його проведення, а саме на 31 грудня 2017 року.

Даний перерахунок – це ще одна самоперевірка щодо правильності нарахованих сум, в тому числі податку з доходів фізичних осіб.  Для цього слід провести уточнення за кожний місяць доходів, виплачених у звітному періоді, з урахуванням сум, які було нараховано безпосередньо за відповідні звітні місяці, тобто з урахуванням розподілу перехідних відпусткових і лікарняних по місяцях, за які вони нараховані.

Також слід здійснити перевірку  на наявність арифметичних та інших помилок. Уточнені місячні оподатковувані доходи не сумуються а розглядаються як окремі об’єкти оподаткування. Після цього перевіряємо правильність застосування податкової соціальної пільги яка у  2017 році.

Наступним кроком є  остаточне оподаткування розрахованого оподатковуваного доходу кожного місяця і визначається сума ПДФО для кожного місяця окремо яка в подальшому сумується і  порівнюється з фактично утриманою сумою ПДФО протягом звітного податкового року. Якщо вона перевищує суму ПДФО, фактично утриманого у звітному році, то має місце недоплата ПДФО. Сума недоплати стягується роботодавцем за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) грудня, а за недостатністю такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців (січень, лютий тощо) до повного погашення суми такої недоплати.

 Якщо ж розрахована сума ПДФО менша ніж сума фактично утриманого у звітному році податку, то має місце переплата . На суму такої переплати зменшується сума ПДФО, що утримується з оподатковуваного доходу грудня, а в разі її недостатності – зменшується сума ПДФО, яка підлягає утриманню з оподатковуваного доходу наступних місяців (січень, лютий і т. д.), до її повного погашення. При цьому інколи перерахунок не призводить до недоплати або переплати ПДФО.

Результати перерахунку слід відобразити  в податковому розрахунку форми № 1ДФ за ІV квартал 2017 року таким чином: у колонках 3 «Сума виплаченого доходу» та 3a «Сума нарахованого доходу» – відповідно виплачені та нараховані доходи у звітному періоді (ІV кварталі); у колонках 4 «Сума перерахованого податку» та 4а «Сума нарахованого податку» – сума ПДФО з урахуванням сум переплат/недоплат ПДФО (тобто відображається відкоригована в результаті річного перерахунку сума ПДФО.

за повідомленнями ДФС

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

5 днів ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

5 днів ago

Безопасность интернет-платежей — виды мошенничества и способы защиты

Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…

6 днів ago

Податковий агент при виплаті доходу фізособі не утримав ПДФО: хто відповідальний?

ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…

2 тижні ago

Як платників податків м. Києва розподілено між Центральною, Лівобережною та Правобережною ДПІ?

Головне  управління  ДПС у  м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…

2 тижні ago

Оподаткування закупівлі ліцензій ERP (на прикладі Odoo) в нерезидента: ключові аспекти

В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…

2 тижні ago