Консультації

Розрахунки з бюджетом по уточнюючим розрахункам по деклараціям з ПДВ в 2017р.

Як ми пам’ятаємо в 2016 р, якщо ви робили уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ, то якщо різниця була позитивна то і доплату і 3% штраф треба було платити на окремий рахунок і дані  суми не проходили через СЕА ПДВ. Що було досить несправедливо.

З 2017 р. ситуація помінялась і тепер розрахунки з бюджетом по основним деклараціям та уточнюючих до них розрахунків будуть здійснюватись через ПДВ-рахунки.

Цю думку підтверджує і офіційна консультація, яка була опублікована в офіційному виданні податківців «Вісник. Право знати усе про податки і збори», 2017, № 1-2, с. 6: «у разі потреби сплати податкових зобов’язань з ПДВ на підставі уточнюючих розрахунків платникові податків треба буде поповнити власний електронний рахунок (за умови недостатності коштів на ньому для сплати податкових зобов’язань)».

Але пам’ятайте, що це стосується лише тих уточнюючих розрахунків які уточнюють періоди починаючи з липня 2015 р., коли почала повноцінну роботу СЕА ПДВ.

Як саме будуть проводиться такі розрахунки в СЕА ПДВ, ще не відомо. Треба дочекатися внесення змін до  Порядку №569.

Зараз аналізуючі податковий кодекс можна зробити такі висновки:

  1. Після того як ви подали Уточнюючий розрахунок податківці будуть подавати до Держказначейства окремі реєстри на перерахування коштів до бюджету;
  2. Якщо ж вами буде уточнений період, який ви вже уточнювали – то будуть подавати коригуючі реєстри;
  3. Якщо ж вам уточнюючий розрахунок “мінусовий” і такий розрахунок був поданий до строку сплати зобов’язань по декларації, то такий УР мають врахувати при списанні сум ПДВ до бюджету;
  4. Якщо ж “мінусовий” УР буде поданий коли вже сума ПДВ списалася до бюджету, то тоді в наступному місяці з вашого рахунку буде списано менше.

Як ми вже сказали процедура того, як це робити ще не затверджена, а отже ще невідомо точно як сплачувати ПЗ. З одного боку це правило діє вже з 01 січня 2017 р і такі суми мають проходити через СЕА ПДВ, з іншого боку податківці можуть просто не списати дані суми і у вас буде рахуватися недоплата, А ОТЖЕ ВАМ буде нарахований штраф в розмірі 5%.

Тож, радимо вам, якщо у вас є така можливість притримати подання УР до того моменту, як затвердять зміни до існуючого порядку №569.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

5 днів ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

5 днів ago

Безопасность интернет-платежей — виды мошенничества и способы защиты

Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…

5 днів ago

Податковий агент при виплаті доходу фізособі не утримав ПДФО: хто відповідальний?

ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…

2 тижні ago

Як платників податків м. Києва розподілено між Центральною, Лівобережною та Правобережною ДПІ?

Головне  управління  ДПС у  м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…

2 тижні ago

Оподаткування закупівлі ліцензій ERP (на прикладі Odoo) в нерезидента: ключові аспекти

В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…

2 тижні ago