Консультації

Розрахунки з бюджетом по уточнюючим розрахункам по деклараціям з ПДВ в 2017р.

Як ми пам’ятаємо в 2016 р, якщо ви робили уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ, то якщо різниця була позитивна то і доплату і 3% штраф треба було платити на окремий рахунок і дані  суми не проходили через СЕА ПДВ. Що було досить несправедливо.

З 2017 р. ситуація помінялась і тепер розрахунки з бюджетом по основним деклараціям та уточнюючих до них розрахунків будуть здійснюватись через ПДВ-рахунки.

Цю думку підтверджує і офіційна консультація, яка була опублікована в офіційному виданні податківців «Вісник. Право знати усе про податки і збори», 2017, № 1-2, с. 6: «у разі потреби сплати податкових зобов’язань з ПДВ на підставі уточнюючих розрахунків платникові податків треба буде поповнити власний електронний рахунок (за умови недостатності коштів на ньому для сплати податкових зобов’язань)».

Але пам’ятайте, що це стосується лише тих уточнюючих розрахунків які уточнюють періоди починаючи з липня 2015 р., коли почала повноцінну роботу СЕА ПДВ.

Як саме будуть проводиться такі розрахунки в СЕА ПДВ, ще не відомо. Треба дочекатися внесення змін до  Порядку №569.

Зараз аналізуючі податковий кодекс можна зробити такі висновки:

  1. Після того як ви подали Уточнюючий розрахунок податківці будуть подавати до Держказначейства окремі реєстри на перерахування коштів до бюджету;
  2. Якщо ж вами буде уточнений період, який ви вже уточнювали – то будуть подавати коригуючі реєстри;
  3. Якщо ж вам уточнюючий розрахунок “мінусовий” і такий розрахунок був поданий до строку сплати зобов’язань по декларації, то такий УР мають врахувати при списанні сум ПДВ до бюджету;
  4. Якщо ж “мінусовий” УР буде поданий коли вже сума ПДВ списалася до бюджету, то тоді в наступному місяці з вашого рахунку буде списано менше.

Як ми вже сказали процедура того, як це робити ще не затверджена, а отже ще невідомо точно як сплачувати ПЗ. З одного боку це правило діє вже з 01 січня 2017 р і такі суми мають проходити через СЕА ПДВ, з іншого боку податківці можуть просто не списати дані суми і у вас буде рахуватися недоплата, А ОТЖЕ ВАМ буде нарахований штраф в розмірі 5%.

Тож, радимо вам, якщо у вас є така можливість притримати подання УР до того моменту, як затвердять зміни до існуючого порядку №569.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

6 години ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

1 день ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

3 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

3 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

4 тижні ago