Останнім часом вітбуваються “реформування” та перерозподіл сфер впливу в контролюючих органах влади. Ще один законопроект 6667 від 05.07.2017 року “Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” щодо адміністрування збору з окремих видів господарських операцій”  перерозподіляє функцію контролю з ПФУ на ДФС. Зокрема у пояснювальній записці прямо вказано на авторитаризм та широкі повноваження ДФС на перевагу ПФУ.

“Проект даного закону розроблено з метою передання функцій контролю за збором на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій ДФСУ, що є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Доцільність передання цих функцій обумовлена тим, що збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій є:

  1. джерелом формування загального фонду Державного бюджету України та перераховується на рахунки органів Державної казначейської служби України;
  2. податком і потребує перевірки фінансово-господарської діяльності платника, що не є функцією, властивою для органів Пенсійного фонду України.”

“Повноваження органів ДФС як контролюючого органу порівняно з повноваженнями органів ПФУ є значно ширшими (вони мають доступ до нотаріальної таємниці, право отримувати необхідні відомості від органів, уповноважених видавати ліцензії на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону).”

“На сьогодні, наприклад, казенні підприємства пробірного контролю подають до органів Пенсійного фонду України звіти про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні клеймування виробів державним пробірним клеймом, але контроль за сплатою (утриманням) збору здійснює центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що приводить до порушення цілісності контролю, неузгодженості зазначених питань.”

Законопроектом пропонується встановити, що казенні підприємства пробірного контролю представляють до 20 числа місяця, наступного за звітним, до органів ДФС звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні таврування виробів державним пробірним клеймом.

Пропонується окремо встановити, що порядок сплати пенсійного збору при подачі ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на таврування державним пробірним клеймом в казенні підприємства пробірного контролю та придбанні права власності на легкові автомобілі, з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, надання послуг стільникового рухомого зв’язку визначається Кабміном. А порядок сплати пенсійного збору роботодавцями та їх відокремленими підрозділами визначить ПФУ, а не Кабмін.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи потрібно припиняти підприємницьку діяльність у разі мобілізації?

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до частини 3 статті 39 Закону…

5 днів ago

Коли громадська організація має зареєстуватися платником ПДВ

ДПС у Львівській області розповідає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами…

5 днів ago

Реклами про IT багато, але чи варте воно уваги?

Хоча б раз на день кожна людина стикається з рекламою IT. Найбільше її в інтернеті,…

2 тижні ago

В Україні з’явилася платформа автоматичного розрахунку податку з інвестицій

Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…

1 місяць ago

Почему аренда кулера и кофемашины выгоднее покупки: решение для современного офиса

В современном мире эффективность работы офиса напрямую зависит от условий, в которых работают сотрудники. Общий…

1 місяць ago

Що не так із бухобліком в Україні? Онлайн-бухгалтерія Dilovod запустила масштабне опитування серед бухгалтерів

На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…

2 місяці ago