Консультації

Роз’яснення щодо особливостей звільнення з посади керівника ОСББ

До Управління Держпраці у Миколаївській області звернулися співвласники багатоповерхового житлового будинку незадоволені роботою голови правління ОСББ. Ініціативна група співвласників воліють діяти в межах чинного законодавства, тож попросили Управління Держпраці надати роз’яснення щодо правових підстав звільнення керівника ОСББ.

Відповідаємо *.

Правові та організаційні засади створення, функціонування об’єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захист їхніх прав та виконання обов’язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначені в Законі України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі – Закон).

Відповідно до ст. 10 Закону вищим органом управління об’єднання є загальні збори.

До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься серед іншого  обрання та відкликання управителя, затвердження та зміна умов договору з управителем, прийняття рішення про передачу функцій з управління спільним майном багатоквартирного будинку повністю або частково асоціації.

Враховуючи те, що голову ОСББ обирають мешканці будинку, то вони й мають позбавити його цієї посади і зробити це повинні під час загальних зборів.

Відповідно до чинного законодавства є декілька варіантів зняття голови ОСББ.

  1. на підставі рішення загальних зборів ініціюють члени правління ОСББ, якщо такого не відбувається, то існує друга позиція,
  2. коли ініціаторами є самі мешканці. Для цього вони збирають ініціативну групу з трьох чоловік і заповнюють відповідний протокол. Потім за 14 днів до зборів інформують людей про дату і місце проведення зборів. А також про порядок денний – зняття голови ОСББ. Повідомити потрібно більше 50% мешканців.

Необхідно пам’ятати про особливості голосування на загальних зборах – закон визначає, що кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Якщо одна особа є власником квартир (квартири) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більш, ніж 50% загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень, кожний співвласник має один голос. Рішення про обрання та звільнення голови та/або членів правління приймається простою більшістю голосів.

Звертаємо увагу, що необхідно під розписку повідомити голову Правління про прийняте рішення. Якщо це неможливо або він відмовляється ставити підпис за його отримання, повідомлення надсилається рекомендованим листом (із описом вкладення та повідомленням про вручення за зареєстрованою адресою проживання). Тобто, мешканці будинку повинні дотриматися встановлених законом процедур та своїми діями не порушувати трудових прав голови Правління.

Відповідно до ст. 116 КЗпП України  при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

У разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

*Роз’яснення Управління Держпраці у Миколаївській області не є нормативно-правовим актом, за своєю природою носить інформаційний, роз’яснювальний та рекомендаційний характер і не встановлює правових норм.

 

Управління праці

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

6 днів ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

1 тиждень ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

2 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

2 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

3 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

3 тижні ago