Верховною Радою прийнятий за основу проект Закону “Про внесення змін до адміністративного і кримінального законодавства щодо впровадження діяльності Бюро економічної безпеки України” ( законопроект № 3959-1 ).
Законопроектом пропонується визначити законодавчу основу для створення і реалізації окремих завдань незалежного державного правоохоронного органу, що в тому числі повинен виконувати функції аналітичної оцінки, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних злочинів, віднесених законом до його підслідності. Нагадаємо, що недавно парламент прийняв закон про БЕБ .
Законопроектом в Кодекс про адмін. правопорушення встановлюються наступні положення:
Так, за незаконне використання найменування і ознак приналежності до БЕБ будуть штрафувати фізичних осіб в розмірі від 17 000 до 34 000 грн. Якщо ж під БЕБ будуть “маскуватися” юридичні особи, фізичні особи – підприємці або громадські об’єднання, то штраф буде для ФОП або посадових осіб від 34 000 до 51 000 грн. За повторення протягом року зазначених дій штраф сягатиме для фізосіб суми від 51 000 до: 68 000, а для ФОП і посадових осіб – від: 68 000 до 85 000 грн.
В Кримінальний кодекс вводиться відповідальність за шахрайство з ПДВ, як окремий вид кримінального злочину , розслідування якого віднесено до компетенції Бюро економічної безпеки України.
Так, розкрадання або незаконне заволодіння бюджетними коштами шляхом отримання бюджетного відшкодування, а так само подача заяви про повернення суми бюджетного відшкодування, вчинені шляхом надання завідомо неправдивих відомостей (в тому числі в результаті використання завідомо підробленого документа) буде каратися штрафом до 850 грн або громадськими роботами на термін до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2-х років, або обмеженням волі на строк до 3-х років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років або без такого.
Зазначені дії, вчинені повторно або вчинені організованою групою, хочуть карати штрафом від 850 до 1700 грн або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
За шахрайство з ПДВ, якщо мова йде про значні, великих або особливо великих розмірах, передбачено ще більш суворі санкції – аж до позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Закон набере чинності через три місяці з дня його опублікування, але не раніше дня прийняття рішення про початок діяльності Бюро економічної безпеки.
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…
Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…
ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…
Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…
В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…