У разі настання нещасного випадку відповідно зі статтею 22 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен організовувати розслідування нещасних випадків.
Нещасні випадки розслідуються відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р., № 337 (далі — Порядок).
Відповідно до положень п. 8 Порядку, у разі отримання інформації про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо роботодавець зобов’язаний протягом однієї доби повідомити підприємствам (установам, організаціям), зазначеним в абзацах четвертому — дев’ятому цього пункту, з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2.
За частую роботодавці нехтують вимогами Порядку, а працівники, що отримали травми, родини потерпілих або взагалі не знають своїх прав щодо проведення розслідування нещасних випадків, або йдуть на домовленість з роботодавцем та приймають пропозиції свідчити, що ушкодження сталося в побуті.
Отже, прихований нещасний випадок на виробництві — нещасний випадок, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомив у встановлений Порядком строк відповідним органам та установам, та/або нещасний випадок, розслідування якого не проведено комісією підприємства (установи, організації).
Ефективним способом профілактики та виявлення прихованого виробничого травматизму є — проведення роз’яснювальної роботи серед роботодавців, серед працівників закладів охорони здоров’я щодо своєчасного надання екстрених повідомлень про звернення потерпілих з посиланням на нещасний випадок.
Працівникам можна порадити наступне, у разі травмування під час виконання своїх трудових обов’язків не йдіть на домовленість з роботодавцем та не приймайте його пропозиції щодо травмування у побуті, вимагайте проведення розслідування нещасних випадків. Пам’ятайте, що стан охорони праці на підприємстві залежить не тільки від роботодавця, а ще від ставлення до охорони праці кожного працівника.
Приховування роботодавцем факту нещасного випадку позбавляє працівника його конституційного права на соціальний захист.
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…