Головна » На правах реклами » Що таке криптовалюта та що про неї треба знати?
На правах реклами

Що таке криптовалюта та що про неї треба знати?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Світ цифрових валют вже активно увійшов у наше повсякденне життя. Щодня виконується величезна кількість транзакцій за участю криптоактивів. Криптобіржі та обмінники пропонують проводити операції з монетами різноманітних проектів, включаючи внутрішні токени криптоплатформ. До популярних нині токенів відноситься криптовалюта WBT від відомої в Європі криптобіржі WhiteBIT, а також BNB від світової біржі Binance. Але перед тим як переходити до роботи з криптою важливо вивчити, що це і як працює.

Що таке криптовалюта простими словами?

Під криптою розуміють цифрові гроші, які не мають фізичного вираження. Доступні лише електронні реєстри (блокчейни) – це безперервні ланцюжки блоків, у яких ведеться облік того, хто зараз володіє активами, у якій кількості, а також коли і кому вони переводилися. Для захисту реєстрів застосовується криптографія. Якщо порівнювати із звичайними базами даних, то тут головна відмінність у тому, що не можна змінювати або видаляти записи. Це пов’язано з тим, що вони зберігаються одночасно на всіх комп’ютерах, де є криптомонети. У ланцюжок допускається лише додавати нові записи.

Звичні всім нам валюти випускає держава. Опосередковано можна назвати прив’язку до запасів золота чи забезпеченість іншими матеріальними цінностями. У реальному житті цінність фіату залежить переважно від нематеріальних активів: авторитет країни, де випускають валюту, показник ВВП та економіка загалом. А ось криптомонети не прив’язані до жодної з держав. Якщо розглядати, що таке крипта простими словами, то, наприклад, той же Біткоін виникає під час майнінгу. Це складні математичні обчислення за допомогою комп’ютерного обладнання, при яких велика кількість користувачів єдиної системи підбирає певний шифр. Цей шифр і є криптографічний ключ. Коли його знаходять, то криптоактив переходить на його особливий рахунок.

Що впливає на вартість крипти?

Курс цифрових монет, як і інших активів, залежить від співвідношення попиту та пропозиції. Але якщо говорити про сукупність факторів, які напряму впливають на падіння чи зростання попиту, їх більше, ніж у традиційних валют. І при цьому вони можуть бути різними. Можна орієнтуватися на дійсні показники – наприклад, кількість криптовалют. Повертаючись до Біткоіна, то більша частина вже видобута майнерами. Інакше кажучи, емісії не передбачається. Якщо брати до уваги те, що користувачі постійно втрачають паролі до своїх криптогаманців, то кількість монет в обороті поступово зменшується. Як результат – вартість з часом почне зростати.

Потрібно також орієнтуватися і на штучні чинники (маніпулятивні). До них можна віднести експертні думки, що публікуються в інтернеті, спекуляції трейдерів, політика регуляторів, лістинг на криптобіржах, кібератаки на торгові майданчики. З цих причин досить складно передбачити, яким буде курс згодом, але можливо.

Приклади криптовалют

Розібравшись у принципі роботи криптовалюти, можна вивчати, які із них сьогодні мають особливий попит на ринку. Найвідомішими та затребуваними вважаються такі:

  • Bitcoin.

Створений у 2009 році, але при цьому залишається найпопулярнішою монетою на крипторинці. Розробник або група авторів ховається під псевдонімом Сатоші Накамото, особистість якого так і не була розкрита до теперішнього часу.

  • Ethereum.

Проект представлений у 2015 році. Ethereum – блокчейн-платформа з власною криптою ETH. Цей криптоактив також має попит та займає друге місце за популярністю.

  • Litecoin.

Нагадує Біткоін, але вирізняється більш оперативним впровадженням нових технологій. За рахунок цього транзакції стають швидше, а їх кількість – більшою.

  • Ripple.

Система з розподіленим реєстром, яка створена у 2012 році. Застосовується для відстеження різних транзакцій. Актуальна не лише для цифрових валют, а й під час роботи з банками та іншими фінансовими установами.

Вивчаючи, що являє собою криптовалюта, важливо знати, що інші монети, які не є Біткоіном, називаються альткоінами.

Навіщо потрібна крипта?

З 2009 року цифрові валюти стали частиною інформаційного поля. Сьогодні існують тисячі різних криптопроектів, при цьому кожен відрізняється своїми особливостями та призначенням:

  • Як і фіатні гроші, криптоактиви – це платіжний інструмент. Вони активно використовуються для оплати товарів та послуг. В наш час багато компаній реалізували можливість розплачуватись Біткоінами та іншими відомими криптомонетами.
  • Блокчейни – це спосіб швидко та без комісій обробляти транзакції. Швидкість роботи більшості сучасних криптовалют близька або навіть перевищує аналогічні показники звичних платіжних систем по типу VISA та Mastercard. Відповідно, це чудовий інструмент, щоб здійснювати фінансові операції швидко, анонімно та без участі третіх осіб.
  • Виникнення токенів блокчейн-проектів, додатків та ігор, децентралізованих фінансів та ін. Вони можуть застосовуватися як внутрішня розрахункова одиниця такої мережі або як спосіб розвитку самого проекту для залучення нових ресурсів. Наприклад, Ethereum – одна з найбільш популярних на ринку монет, яка сформувала масштабну мережу для обслуговування смарт-контрактів.
  • Розглядаючи, що означає криптовалюта, варто запам’ятати, що вона не має прив’язки до золота чи фіатних грошей. Курс формується, виходячи із співвідношення попиту та пропозиції на крипторинку. Тому спостерігається висока волатильність. Саме на ній заробляють багато користувачів, купуючи та продаючи криптоактиви на біржах. Трейдинг – один із основних видів використання крипти.
  • Цифрові монети показують величезне зростання, якщо говорити про довгострокові вкладення. Усі ті ж Біткоін та Ефіріум збільшили вартість у десятки тисяч разів з моменту виходу на ринок. Відповідно, криптовалюта – хоч і ризикований, але дуже прибутковий інструмент для інвестицій.

Як розпочати знайомство з криптовалютою?

  1. Вивчіть основні поняття.

Перед початком роботи важливо розібратися, що таке крипто валюта, блокчейн, майнінг, гаманець, криптобіржа та ін. Після цього потрібно отримати розуміння принципу роботи цифрових валют, звідки вони беруться та як здійснюються транзакції.

  1. Розберіть типи криптовалют.

Сьогодні на ринку зібралося чимало криптопроектів, які мають характерні лише їм особливості та переваги. Ознайомтеся з усіма популярними варіантами, щоб знайти найкраще рішення для ваших інвестиційних цілей.

  1. Дослідіть ринок.

Перед покупкою крипти насамперед важливо дослідити ринок та вибрати оптимальну монету. Орієнтуйтесь на різноманітні джерела інформації: блоги, форуми, фінансові новини. Враховуйте, що крипто валюта – це волатильний інструмент, тому потрібно бути готовим до ризику втрати стартового капіталу.

  1. Поставте цілі та визначте ризики.

Це важливий етап перед тим, як переходити до вкладень у криптоактиви. Використовувати криптовалюту можна як для трейдингу та інвестування, так і для придбання товарів/послуг. Для інвестицій варто вибирати перспективні монети, які потенційно можуть зрости у ціні.

Через волатильність курс може швидко змінювати свій напрямок. Тому наперед варто виробити розуміння, скільки ви готові втратити на крипті. Не вкладайте більше, ніж можете дозволити собі втратити.

Подальші кроки

  • Визначте, яку купувати крипту.

На ринку представлені тисячі різних проектів, тому варто дослідити інформацію про цікаві для вас активи та їх розробників. Наприклад, для початку можна придбати Біткоін або Ефіріум, а потім доповнити портфель іншими альткоінами.

  • Створіть криптогаманець.

Сховище може бути у вигляді програми чи фізичного носія. Воно необхідне для зберігання та управління криптоактивами. Важливо вибрати такий гаманець, який підійде під вашу мету та при цьому буде максимально захищений.

  • Виберіть та зареєструйтесь на криптобіржі.

Біржа – це платформа, де можна купувати та продавати крипту. До того ж, тут можна обмінювати одну криптовалюту на іншу або на фіатні гроші та навпаки. Щоб знайти відповідний сервіс, звертайте увагу на репутацію та безпеку, умови користування та комісії. Багато українців сьогодні віддають перевагу WhiteBIT – одній з найбільших криптобірж у Європі. Реєстрація триватиме мінімум часу.

Як правильно зберігати криптовалюту?

Після покупки цифрових активів потрібно подбати про їхнє надійне зберігання, щоб виключити злом та крадіжку. Для цього створено криптогаманці – онлайн-програми або фізичні пристрої, які гарантують безпеку збереження закритих ключів до крипти. Деякі сучасні кріптобіржі пропонують послуги зберігання цифрових валют. Існують різноманітні провайдери гаманців та 2 типи зберігання монет – гарячий та холодний.

Гарячий гаманець для крипти – це онлайн-програми, які відповідають за захист закритих ключів від ваших заощаджень. Холодні криптогаманці, які також відомі як апаратні, є автономними електронними пристроями для безпечного зберігання криптовалюти. Гарячі – більш оптимальні, якщо ви активно займаєтеся трейдингом та вам потрібний швидкий доступ до ваших криптоактивів. Холодні – доцільніші, якщо ви розглядаєте довгострокове інвестування або при накопиченій великій сумі.

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект