На правах реклами

Що таке швидка зарядка і чи підходить вона до всіх мобільних пристроїв?

 Процесор, оперативна пам’ять, дисплей і камера. Мільйони людей обирають новий смартфон, спираючись на ці параметри, але зовсім недавно з’явився ще один важливий фактор – швидка зарядка. Хто не хоче, щоб його смартфон заряджався не 4-5 годин, а за кілька хвилин? Взагалі, процес заряджання акумулятора є складним сплетінням хімії та фізики, тому перш ніж зрозуміти, яким чином працюють швидкі зарядні пристрої, розберемося, що таке процес заряджання загалом.

 Коли Ви підключаєте смартфон до мережі, то на нього надходить певна кількість енергії через блок живлення. Мобільний пристрій, своєю чергою, укомплектований регулятором, щоб запобігти передачі надто великої потужності в батарею і, як наслідок, її виходу з ладу. Тобто швидкість заряджання обмежена внутрішнім контролером телефона, саме тому стандартне СЗП може зарядити акумулятор повністю лише за кілька годин. Про те, які варіанти зарядних пристроїв існують взагалі, запитай тут https://www.aks.ua/uk/catalog/zaryadnye-ustroistva/.

Як це працює?

 Принцип швидкої зарядки полягає у збільшенні потужності, за рахунок більшої сили струму або напруги, що подаються на батарею, тому блоки живлення швидких зарядок спокійно видають потужність 20Вт і більше. Однак девайс також повинен підтримувати подібну технологію і існує безліч чинників, які не дають змоги це зробити легко і просто. Головною заковикою є той момент, що зі збільшенням переданої потужності зростає і нагрівання акумулятора, а тому акумулятор наражається на більший ризик перегріву і здуття, не можна просто взяти і дати більше потужності.

 Саме тому й було розроблено технологію Quick Charge, яка полягає в інтелектуальному регулюванні напруги та сили струму.

Важливі особливості швидких зарядок:

  1. Різні покоління технології побудовані на різних алгоритмах, десь основний акцент йде на збільшення кількості Вольт, десь застосовується збільшення Ампер, а десь використовується ідеальний баланс обох параметрів.
  2. Впроваджується процес квітування між пристроєм і зарядкою, для того щоб переконатися, що вони обидва підходять один до одного.
  3. Важливо знати, що крім потужного блоку живлення, потрібен ще й хороший кабель, який може впоратися з екстра потужністю.
  4. Швидка зарядка має найбільшу ефективність, коли акумулятор повністю розряджений, а коли відсотки зарядки наближаються до 100%, то потужність істотно знижується.

Чи варто користуватися швидкою зарядкою?

 Швидка зарядка безперечно має свої переваги, особливо коли потрібно швидко підзарядити пристрій перед виходом з дому. Проте важливо пам’ятати, що не всі пристрої підтримують цю технологію, і неправильне її використання може призвести до перегріву та скорочення терміну служби батареї. Тому, перед тим як обирати смартфон або зарядний пристрій, слід ретельно ознайомитися з характеристиками вашого гаджета і переконатися, що він підтримує швидку зарядку, а також використовувати якісні кабелі та блоки живлення.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

3 дні ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

4 дні ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

4 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

4 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

1 місяць ago