ДПСУ на своїй сторінці у Facebook нагадала про карантинні нововведення щодо ЄСВ.
Хто і на який період звільнений від нарахування та обчислення ЄСВ?
З 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ лише «за себе»:
Це передбачено Законом №533.
ДПСУ: Якщо платник уже здійснив оплату внесків за березень та квітень 2020 року до 18 березня 2020 року, такі суми зараховуватимуться податковими органами у рахунок майбутніх платежів (без будь-яких заяв!).
Від редакції: все так, але подивіться уважно на наступне роз’яснення. І вам стане зрозуміло, як важливо буде правильно складати Звіт з ЄСВ за 2020 рік!
Якщо я все-таки хочу заплатити ЄСВ?
Платники єдиного внеску із вказаних вище категорій, які звільнені Законом №533 від сплати ЄСВ «за себе», на власний розсуд вирішують питання щодо застосування передбаченого звільнення від єдиного внеску.
Вони можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за вказані періоди, про що зазначають у звітності. У такому разі самостійне визначення платником єдиного внеску бази нарахування єдиного внеску за звітні періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року у «Звіті про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» свідчитиме про прийняття платником рішення про нарахування обчислення та сплату єдиного внеску за вказані періоди.
Від редакції: отже, заяв жодних подавати не треба, скористалися ви пільгою чи ні. Але у вас з’являється 2 варіанти складання Звіту з ЄСВ за 2020 рік. Якщо ви за березень-квітень в базі нарахування ЄСВ проставите нуль, то вважатиметься, що ви прийняли рішення пільгою скористатися. І навіть якщо ви цей ЄСВ сплатили, таку сплату зарахують в рахунок платежів за наступні періоди. Якщо ж ви в базі нарахування за березень-квітень проставите, наприклад, мінімальну зарплату, то за такі місяці потрібно буде ЄСВ сплатити. Щодо строків сплати ЄСВ – читайте уважно далі. Адже їх не скасували, проте тимчасово діє незастосування штрафних санкцій!
За які порушення не застосовуватимуть штрафи щодо ЄСВ?
Законом №540 подовжено до 31 травня 2020 року строки тимчасового незастосування штрафних санкцій за такі порушення:
До 31 травня 2020 року також подовжено терміни ненарахування платникам єдиного внеску пені, при цьому нарахована пеня за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року підлягає списанню.
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…