Кабмін на засіданні 28 липня 2021 року різко змінив Правила оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію.
У Правилах з’явилися терміни «біометричні дані», «подання біометричних даних», «фіксація біометричних даних».
Нововведеннями передбачається запровадження збору біометричної інформації заявників у рамках процедури оформлення віз:
Вимоги щодо надання відбитків пальців може не застосовуватись до осіб, які користуються дипломатичним або службовим паспортом, осіб, які не досягли дванадцятирічного віку, або осіб, які в’їжджають в Україну у випадках, які мають гуманітарний характер. Особи з фізичними вадами подають у разі можливості відбитки усіх наявних пальців рук.
Вимога щодо фотографування обличчя може не застосовуватись до осіб, які користуються дипломатичним або службовим паспортом, осіб, які не досягли дванадцятирічного віку, або осіб, які в’їжджають в Україну у випадках, які мають гуманітарний характер. У таких випадках подається одна кольорова фотокартка розміром 10 х 15 сантиметрів.
Біометричні дані іноземців, зібрані засобами візової системи МЗС, передаватимуться з використанням Національної системи конфіденційного зв’язку до Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Передані біометричні дані будуть доступні заінтересованим державним органам (АДПС, СБУ, ДМС) для подальшого використання.
26.03.2021 набрав чинності Закон України No 1328-IX від 04.03.2021 «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» щодо подання іноземцями та особами без громадянства біометричних даних для оформлення віз» (далі – Закон), положеннями якого запроваджено правові підстави для збору біометричної інформації іноземців та осіб без громадянства при оформленні віз для в’їзду в Україну та уповноважено Кабінет Міністрів України встановлювати правила подання заявниками своїх біометричних даних під час оформлення віз.
До прийняття Закону оформлення українських віз залишалося єдиною ланкою процесів ідентифікації уповноваженими органами України іноземців і осіб без громадянства, яка не передбачала використання їх біометричних даних (біометричні дані іноземців та осіб без громадянства фіксувалися уповноваженими органами України під час процедур прикордонного контролю, оформлення посвідок на проживання тощо).
У Міністерстві закордонних справ визнають, що лише тільки змін недостатньо. Також після набрання постановою чинності потребуватимуть приведення у відповідність із постановою Вимоги до організації роботи з оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію (затверджені наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України від 30.10.2017 No 469/897/605, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 24.11.2017 за No 1432/31300).
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…
Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…
У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…