Неоднозначність позиції органів Держпраці в частині застосування тих чи інших заходів відповідальності до роботодавців за порушення порядку виплати заробітної плати викликала необхідність звернутися за відповідними роз’ясненнями до Департаменту з питань праці Держпраці.
Наші колеги із редакції журналу “Аверс-Бухгалтерія” провели роботу по з’ясуванню чи правомірно роботодавців лякають великими штрафами за порушення порядку виплати зарплати. Результати виявились дуже несподіваними.
У відповідь на звернення редакції журналу “Аверс-Бухгалтерія”, Державна служба України з питань праці в листі від 26.07.2018 р № 5892/4 / 4.3-ДП-18 роз’яснює, що:
в разі порушення термінів виплати заробітної плати не більше ніж за один місяць застосовується фінансова відповідальність у вигляді штрафу, передбаченого абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП, тобто в розмірі однієї мінімальної заробітної плати. Причому така відповідальність до роботодавця застосовується в зазначеному розмірі незалежно від періодичності (1-2 або більше разів на рік) здійснення такого порушення;
при порушенні термінів виплати заробітної плати більш ніж за один місяць – застосовується фінансова відповідальність у вигляді штрафу, передбаченого абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП, тобто в розмірі трьох мінімальних заробітних плат;
при виплаті заробітної плати один раз на місяць (тобто аванс працівникам не сплачується) роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, передбаченого абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП, тобто в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Крім того, в листі йдеться, що при одночасній виплаті працівникам заробітної плати та компенсації за втрачену частину заробітної плати в зв’язку з затримкою термінів її виплати роботодавець не звільняється від відповідальності за несвоєчасну та не в повному обсязі виплату заробітної плати, передбачену ст. 265 КЗпП.
Звертаємо увагу на те, що зазначені штрафні санкції застосовуються за факт правопорушення, тобто в одноразовому розмірі, але не за кожного працівника, щодо якого були порушені терміни виплати заробітної плати.
Нагадаємо, що штрафні санкції ст. 265 КЗпП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення встановлені виключно за такі правопорушення:
ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…
Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…
В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…
Логістика вантажних перевезень між областями України, незалежно від того, це перевезення меблів чи ж будь-яких…
Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…