Ініціативи законотворців

Штрафи за порушення карантину будуть збільшені тільки для посадових осіб: Проєкт Закону

Законотворці вбачають недостатніми існуючи штрафні санкції для посадових осіб за порушення карантинних норм та обмежень та перебільшеними для відповідальності для простих пересічних громадян. 

Наразі діють такі норми покладання фінансової відповідальності:

  1. на громадян від однієї (17 000,00 грн) до двох тисяч (34 000,00 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 
  2. на посадових осіб – від двох (34 000,00 грн) до десяти тисяч (170 000,00 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як зазначається у проєкті Закону, бланкетний характер статті  фактично сприяв порушенням прав громадян, про масштаби яких наочно свідчить судова статистика – розглядаючи «карантинні» протоколи, судді зазвичай ухвалювали рішення на користь «порушників», застосовуючи у вигляді покарання попередження, яке не передбачено санкцією цієї статті.

Подібна практика вибіркового застосування статті 44-3 КУпАП може розглядатися як у позитивному, так і в негативному контексті. Законодавці, запровадивши невиважені правила карантину в поєднанні із суворими санкціями за їх невиконання, поставили поліцейських та суддів перед вибором пріоритетів у головних принципах застосування адміністративного примусу – «справедливість» або «законність».

Тому вважаємо, що з огляду на статистику складення протоколів за порушення правил карантину та фактичного притягнення порушників до відповідальності виникає необхідність внесення змін до існуючої редакції статті 44-3 КУпАП «Порушення правил щодо карантину людей», шляхом передбачення пом’якшення санкцій за її порушення, зокрема можливість застосування адміністративного стягнення у вигляді попередження та суттєве зменшення розмірів як мінімального, так і максимального штрафів.

А отже пропонується викласти 44статтю КУпАП в такій редакції

Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3400 грн. прим. ред.) і на посадових осіб – від двохсот до п’ятисот тисяч (3 400 000 грн – 8 500 000 грн.- прим. ред.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, –

тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Як працює логістика у сфері оптових поставок бензину та дизелю

Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…

4 дні ago

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів у негрошовій формі при розрахунку військового збору?

Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…

3 тижні ago

Як вибрати та купити ортопедичний матрац 160×200: практичний гід

Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…

3 тижні ago

Масова розсилка SMS для бізнесу

В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…

3 тижні ago

Як обрати найкращий обмінник?

Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…

4 тижні ago

Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум у 2025 році

У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…

4 тижні ago