Головна » Бухгалтеру » Консультації » Скористайтесь правом на податкову знижку по 31 грудня 2019
Консультації

Скористайтесь правом на податкову знижку по 31 грудня 2019

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Ст.166 ПКУ передбачено, що платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року, тобто, на повернення частини податку на доходи фізичних осіб, сплаченого із заробітної плати. Для реалізації права на податкову знижку потрібно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи  до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Пунктом 166.3 ст.166 Податкового кодексу визначено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, серед них: 

  1. відшкодування частини суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом;
  2. суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;
  3. суму коштів, сплачених платником податку за навчання на користь вітчизняних закладів освіти;
  4. суму витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків;
  5. оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;
  6. оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
  7. суму коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект