Соціальний догляд дорожчає від складності та обсягу наданих послуг

Постановою від 22 серпня 2018 року № 629 Уряд виклав в новій редакції Порядок надання соціальних послуг із встановленням диференційованої плати.

Соціальні послуги надаються згідно укладеному договору між сторонами, особою, котра потребує догляду або її законним представником та організаціями чи закладами незалежно від форми власності, фізичними особами — підприємцями, які відповідають критеріям діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги, із залученням бюджетних коштів.

Диференційована плата за надання соціальних послуг установлюється виходячи із середньомісячного сукупного доходу особи за попередній календарний рік у розмірах, які не перевищують:

75 % зазначеного доходу — у разі надання соціальних послуг стаціонарного догляду, паліативного/хоспісного догляду в умовах стаціонару;

12 % — у разі надання соціальних послуг догляду вдома, паліативного догляду вдома, денного догляду, підтриманого проживання, надання притулку;

5 %— у разі надання соціальних послуг представництва інтересів, посередництва (медіації), натуральної допомоги;

3 % — у разі надання соціальних послуг соціальної адаптації, соціальної інтеграції та реінтеграції, соціальної реабілітації, консультування, соціального супроводу під час працевлаштування та на робочому місці, соціальної профілактики.

Якщо особа, що потребує надання соціальних послуг із встановленням диференційованої плати, отримує декілька соціальних послуг, розмір такої плати визначається виходячи із більшого відсотка, але не може перевищувати 75 відсотків середньомісячного сукупного доходу особи.

Розмір щомісячної диференційованої плати за надання соціальних послуг не може перевищувати вартості послуг, що надаються протягом місяця.

Для обчислення розміру диференційованої плати за надання соціальних послуг відомості про дохід особи подаються ДФС, Пенсійним фондом України, Фондом соціального страхування структурним підрозділам з питань соціального захисту населення місцевої держадміністрації, виконавчого органу міської, районної в місті ради або виконавчого органу ради об’єднаної територіальної громади, що утворюється згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, відповідно до пункту 8  Порядку.

Для обчислення доходу непрацюючих осіб, яким призначено пенсію вперше або які залишили роботу в період, за який враховуються доходи, і не мають інших доходів, крім пенсії, за бажанням особи враховується розмір отриманого доходу за попередній рік або розмір призначеної щомісячної пенсії в розрахунку за 12 місяців.

Вартість соціальних послуг розраховується на підставі тарифів на платні соціальні послуги, обчислених відповідно до Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2005 р. № 268

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів у негрошовій формі при розрахунку військового збору?

Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…

2 тижні ago

Як вибрати та купити ортопедичний матрац 160×200: практичний гід

Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…

3 тижні ago

Масова розсилка SMS для бізнесу

В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…

3 тижні ago

Як обрати найкращий обмінник?

Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…

3 тижні ago

Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум у 2025 році

У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…

3 тижні ago

Настройки прицела и прочие параметры игрока w0nderful

Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…

3 тижні ago