Категорія: Консультації

Співробітники-інваліди: порядок нарахування ЄСВ

Згідно зі ст. 8 Закону про ЄСВ, для доходів інвалідів встановлено спеціальні ставки ЄСВ, які не залежать від групи інвалідності, тобто вони застосовуються щодо будь-яких осіб, які є інвалідами.

ЄСВ для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41% визначеної п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування ЄСВ для працюючих інвалідів. Отже, спеціальна ставка встановлена для доходів у вигляді зарплати та винагороди за договором ЦПХ, лікарняних та допомоги по вагітності та пологах.

ЄСВ для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС, у яких кількість інвалідів становить не менш як 50% загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25% суми витрат на оплату праці, встановлюється у розмірі 5,3% визначеної п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування ЄСВ.

ЄСВ для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, у яких кількість інвалідів становить не менш як 50% загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25% суми витрат на оплату праці, встановлюється у розмірі 5,5% визначеної п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування ЄСВ для працюючих інвалідів.

Для найманих працівників — інвалідів, які працюють на підприємствах УТОГ, УТОС, єдиний внесок встановлюється у розмірі 2,85% визначеної п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування ЄСВ. Для решти інвалідів ставка ЄСВ, який утримується з їх доходів, є такою ж самою, як для решти працівників, а саме — 3,6%.

У додатку 4 такі спеціальні ставки зазначено в таблиці 1 в рядках 2.1.4 — 2.1.6, 2.2.2, 2.3.2 — 2.3.4, 2.4.2 — 2.4.4 (в цих рядках відображаються доходи, на які нараховується ЄСВ за спеціальними ставками) та в рядках 3.1.4 — 3.1.6, 3.2.2, 3.3.2 — 3.3.4, 3.4.2 — 3.4.4 (в цих рядках відображаються суми ЄСВ, нараховані за спеціальними ставками).

Share
Опубліковано
Buhgalter
Мітки: ЄСВ

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

1 тиждень ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

2 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

2 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

3 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

3 тижні ago