Консультації

Сплата податків тільки із власного рахунку платника!

Неправильне заповнення платіжного документу, використання не власної банківської картки при сплаті податків, зборів та інших платежів призводить не лише до несвоєчасного зарахування платежів до бюджету, а й до штрафних санкцій. 

Для того, щоб суми податків і зборів були своєчасно сплачені і в платника не виникло податкового боргу йому слід правильно заповнити платіжний документ. Для цього, необхідно дотримуватись вимог наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 року № 666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів». В цьому Порядку в доступній формі, з прикладами описано як правильно заповнювати поле платіжного документа «Призначення платежу». Зокрема наголошуємо, що в зазначеному полі обов’язковим реквізитом повинен бути реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), за яким ведеться облік платежів в інтегрованій картці платника (ІКП) в базах даних ДПС.   

У разі некоректного заповнення поля «Призначення платежу» сплачена сума податкового зобов’язання буде обліковуватись як нез’ясована, а в інтегрованій картці платника (ІКП) може виникнути податковий борг. Навіть у разі встановлення належності сплаченої суми її можна буде занести до потрібної ІКП тільки після письмової заяви відповідного платника. Датою зарахування коштів вважатиметься дата реєстрації такої заяви. При цьому за період існування податкового боргу в ІКП буде нараховано пеню та штрафні санкції відповідно до норм Податкового кодексу України.

Також звертаємо увагу, що при сплаті податків (зборів) через платіжні термінали самообслуговування, платнику необхідно застосовувати тільки власну банківську картку. Оскільки, у разі перерахування до бюджету платежів третьою особою, сплачені суми будуть обліковуватись як нез’ясовані, а у інтегрованій картці платника обліковуватиметься податковий борг.

Зазначена норма передбачена пунктом 87.7 ст. 87 Податкового Кодексу України, яка забороняє будь-яку уступку грошового зобов’язання або податкового боргу платника податків третім особам.

ДПС

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

3 дні ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

4 дні ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

4 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

4 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

1 місяць ago