Головна » Бухгалтеру » Консультації » Сплата податків, утриманих з доходів найманих працівників
Консультації

Сплата податків, утриманих з доходів найманих працівників

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Роботодавець є податковим агентом, який  зобов’язаний утримувати і перераховувати до бюджету ПДФО 18 % з доходів працівників  одночасно з виплатою такого доходу  – це встановлено  п.п.168.1.1 п.168.1 ст.168 ПКУ.

У разі нарахованого, але не виплаченого доходу, ПДФО потрібно сплатити протягом 30 календарних днів після останнього календарного дня звітного місяця  – п.п. 49.18.1 п.49.18 ст.49, п. 57.1 ст.57, п.п.168.1.5 п.168.1 ст.168 ПКУ.

Якщо дохід видається в негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси роботодавця, ПДФО треба сплатити до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем нарахування (виплати, надання) – п.п.168.1.4 п.168.1  ст.168 ПКУ.

Військовий збір нараховується, утримується та сплачується (перераховується)  до бюджету в порядку, встановленому ст. 168 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб за ставкою 1,5 % від об’єкта оподаткування – це встановлено п.п.1.4 п.161 підр.10 розд.XX ПКУ.  Тобто, військовий збір утримується та перераховується до бюджету у такі самі строки, що і ПДФО.

ПДФО та військовий збір сплачуються (перераховуються) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету (п.п. 168.1.2 п.168.1 ст.168 ПКУ). Більше інформації про ПДФО шукайте за посиланням

Також і з ЄСВ. Виплата доходу найманому працівнику проведеться банком лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування єдиного соціального внеску. Проте у разі нарахування, але не виплати у місяці нарахування заробітної плати ЄСВ потрібно сплатити до 20 числа місяця наступного за звітнім.

Нагадаємо, що єдина ставка єдиного внеску для усіх видів доходів у розмірі 22 %, крім:

– підприємств, установ і організацій, в яких працюють особи з інвалідністю, на доходи найманих працівників – інвалідів розмір ставки єдиного внеску складає    8,41 % (частина 13 статті 8 Закону № 2464);

– підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариств УТОГ та УТОС, в яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50 % загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25 % суми витрат на оплату праці, для яких ставка єдиного внеску встановлюється у розмірі 5,3 % бази нарахування (частина 14 статті 8 Закону № 2464);

– підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, в яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50 % загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25 % суми витрат на оплату праці, на доходи працюючих осіб з інвалідністю ставка єдиного внеску встановлюється у розмірі 5,5 % (частина 14 статті 8 Закону № 2464).

Більше інформації про нарахування, сплату та нюанси різних ситуацій ви можете знайти на нашому сайті в пошуковому запиті “ЄСВ”

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект