Під час жорсткого карантину в Україні буде дозволено на торговельних площах продаж продуктів харчування, засобів гігієни та зв’язку, ліків та ветпрепаратів, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Торгівлю продуктами харчування, ветеринарними препаратами та лікарськими засобами дозволено під час жорсткого карантину, повідомив у вівторок, 5 січня, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час пресбрифінгу у Києві, передає агентство “Інтерфакс-Україна”.
“Під час жорсткого карантину з 8 до 24 січня дозволяється торгівля продуктами харчування на торговельних площах, щонайменше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікзасобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин. Торгівля іншими групами товарів може здійснюватися виключно за адресної доставки замовлень”, – сказав він, зазначивши, що інформація про нібито заборону продажу лікзасобів і ветпрепаратів не відповідає дійсності.
“Було ще питання стосовно побутової хімії. Вважаю, сьогодні ми зробимо уточнення на засіданні Кабміну”, – додав він.
У свою чергу, Американська торгова палата в Україні вважає обмеження торгівлі під час локдауну порушенням прав споживачів.
Палата зазначила, що для обмеження доступу відвідувачів до заборонених для реалізації товарів супермаркети будуть змушені закривати окремі відділи або забороняти продаж таких товарів безпосередньо при розрахунку на касі. На думку компаній-членів палати, таке рішення не тільки є прямим обмеженням прав споживачів у придбанні необхідної продукції, а й потенційно сприяє виникненню конфліктних ситуацій в магазинах.
Палата пропонує дозволити роботу суб’єктам господарювання, 60 відсотків торгових площ в яких призначені для торгівлі продуктами харчування та іншою дозволеною Кабміном продукцією, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів. Зазначається, що обмеження їх асортименту нелогічне, оскільки споживач, перебуваючи в торговому закладі, має рівний доступ до всіх товарів. Таким чином, палата очікує додаткові збитки для бізнесу і держави, а також значне невдоволення споживачів.
Як повідомлялося, з 8 до 24 січня на всій території України діятиме посилений карантин у рамках протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.
Посилений карантин передбачатиме заборону роботи кафе, ресторанів, барів, магазинів непродовольчих товарів, кінотеатрів, фітнес-клубів, спортзалів, театрів, торгово-розважальних центрів. При цьому дозволяється робота кафе і ресторанів навинос і доставку, а в ТРЦ – продаж продуктів харчування, ліків, побутової хімії.
Передбачається, що на цей період буде заборонено:
При цьому про обмеження роботи громадського транспорту в проекті постанови не йдеться. Передбачається, що залишаться чинні заборони на перевезення кількості людей, більшої від числа сидячих місць. Крім того, також працюватимуть готелі, банки, продуктові магазини, аптеки та поштові оператори.
На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…
Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…
Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…
У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…
Аренда помещений для конференций в Киеве может понадобиться для проведения деловых мероприятий, таких как конференции,…
Держпраці зазначає, щовідрахування із заробітної плати регулюються законодавством України. Відповідно до ст. 128 Кодексу законів про…