Міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів в інтерв’ю журналістам про те, що фінансування програми житлових субсидій у 2019 році збільшено в порівнянні з 2018-м роком.
“У 2018 році на програму житлових субсидій було закладено 71 мільярд гривень, але з цієї суми майже 18 мільярдів це борги за попередні періоди. До речі, 2018 рік був першим роком, коли Уряд не тільки не нарощував борги по субсидіях, але й зменшив їх на 18 мільярдів гривень. Тому, на субсидії було передбачено 53 мільярди гривень, а на наступний 2019 рік передбачено 55 мільярди гривень”, – заявив Міністр.
Урядовець також зазначив, що відповідно до розрахунків, у тому числі міжнародних експертів, цих грошей має вистачити для фінансування програми – “На збільшення кількості субсидіантів впливає зростання тарифів, а на зменшення їхньої кількості та розміру субсидій працює зростання доходів громадян. Протягом двох років комунальні послуги і ціна на газ не зростали, в той же час, внаслідок Пенсійної реформи пенсії зросли на 30 відсотків, а заробітні плати протягом першого півріччя зросли на 25 відсотків. Тому, якщо говорити про підвищення тарифів на газ на 23,5 відсотки, що вплине на збільшення тарифу опалення в середньому на 16 відсотків, то можна зробити висновок, що ці цифри корелюються одна з одною, а отже, різких змін у кількості субсидіантів та розмірах субсидій не буде”.
Держава надала право вибору українським сім’ям: користуватися в опалювальний сезон пільгою чи субсидією.
Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії.
І навпаки: якщо на опалювальний період сім’ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно подати заяву для призначення субсидії.
Підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків належить та чи інша особа, яка знижка з оплати за житлово-комунальні послуги їй належить.
При пільговій оплаті за послуги квитанції мешканцям надходять уже з урахуванням знижки.
Хто має право на комунальну знижку від держави? Основними категоріями пільговиків є:
- учасники війни (50% знижка);
- члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (50% знижка);
- особи, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, їх вдови (вдівці) (100% знижка);
- учасники бойових дій (75% знижка);
- особи з інвалідністю внаслідок війни (100% знижка);
- ліквідатори аварії на ЧАЕС та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії (50% знижка);
- жертви нацистських переслідувань (знижка від 50 до 100%);
- діти війни (25% знижка).
У яких випадках вигідніше користуватися пільгами зі сплати ЖКП, а в яких – субсидією.
У цьому випадку подружжю пенсіонерів вигідніше користуватися субсидією.