Ініціативи законотворців

Сума штрафу має грунтуватись на чітких критеріях, а не суб’єктивній оцінці інспектора

Європейською бізнес асоціацією було організовано та проведено зустріч бізнесу з головою тимчасової слідчої комісії з питань захисту прав інвесторів Галиною Янченко, а також головою Держпродспоживслужи Владиславою Магалецькою, головою ДРС Олексієм Кучером. 

Презентовано новий законопроєкт, направлений на вирішення існуючих проблем при проведенні перевірок бізнесу представниками Держпродспоживслужби.

Законопроєкт передбачає три основні новації.

По-перше, розмір штрафу за так зване створення перешкод для перевіряючих органів під час проведення перевірок пропонується зменшити з діапазону від 1% до 10% від вартості реалізованої продукції за попередній календарний місяць до діапазону від 0.1% до 5%.

По-друге, з метою уникнення корупційних ризиків при визначенні інспектором відсотку розміру штрафу, пропонується встановити чітку градацію для визначення розміру штрафу в залежності від ступеня ризиковості підприємства, а також, того чи було це перше порушення в поточному році, чи це вже повторне порушення. Наприклад, за перше порушення для підприємства з низьким ступенем ризику від провадження господарської діяльності штраф складатиме 0.1%, а за повторне – 0.5%. Для компаній з середнім ступенем ризику штраф складатиме 1% чи 2% відповідно, а для компаній з високим ступенем 3% чи 5%. При цьому, ступені ризиковості підприємств чітко визначені в підзаконних актах, таким чином буде знівельовано можливість для інспектора суб’єктивно визначати розмір того чи іншого штрафу.

По-третє, пропонується чітко визначити що «створенням перешкод» під час проведення перевірок є саме недопуск перевіряючих органів на перевірку, а не просто «невиконання їх законних вимог».

Європейська Бізнес Асоціація підтримує необхідність покращення законодавчих норм і щодо накладання штрафів на бізнес за так-зване «створення перешкод» представникам перевіряючих органів, і законодавства про захист прав споживачів.

Положення, які дозволяють перевіряючим органам накладати мільйонні штрафи базуючись на суб’єктивних оцінках того чи іншого інспектора Держпродспоживслужби необхідно виключити.

Від Європейської Бізнес Асоціації до обговорення долучилась Світлана Михайловська, заступник директора:

Асоціація вже тривалий час наголошує на необхідності впровадження дієвих механізмів притягнення до відповідальності посадових осіб за зловживання їх повноваженнями при проведенні перевірок. Водночас, надзвичайно важливо залишити можливість оскаржувати рішення того чи іншого органу в адміністративному порядку до вищого органу, що, в свою чергу, часто дозволяє вирішити те чи інше проблемне питання в досудовому порядку, що зазвичай набагато швидше та менш затратно.
Тож, Асоціація продовжить відстоювати необхідність законодавчих змін, які дозволять, з одного боку, Держпродспоживслужбі ефективно виконувати свої повноваження, а, з іншого боку, будуть максимально зрозумілими та необтяжливими для законослухняного бізнесу.

 

 

за матеріалами ЄБА

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Що не так із бухобліком в Україні? Онлайн-бухгалтерія Dilovod запустила масштабне опитування серед бухгалтерів

На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…

1 тиждень ago

Як виправити помилку в ПН: неправильний код ставки ПДВ (14% або 20% замість 0%)?

Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…

2 тижні ago

Як здійснюється оплата за допомогою Google Pay

Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…

2 тижні ago

Як професіонали адаптуються до змін у фінансових стандартах

У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…

3 тижні ago

Где можно провести конференцию под Киевом

Аренда помещений для конференций в Киеве может понадобиться для проведения деловых мероприятий, таких как конференции,…

4 тижні ago

Відрахування із зарплати: які встановлені ліміти?

Держпраці зазначає, щовідрахування із заробітної плати регулюються законодавством України. Відповідно до ст. 128 Кодексу законів про…

4 тижні ago