Категорія: Консультації

Таблиця 6 Додатку 4 Звіту з ЄСВ: приклади заповнення

Починаючи зі звітності за травень усі роботодавці звітують за оновленою формою звіту з ЄСВ

Основні доповнення стосуються наступного:

1) Таблиця 1 – в шапку звіту додано рядки для відображення даних про застосування (або НЕ застосування). При цьому рядок «17. Застосування коефіцієнта   ТАК   НІ» заповнюють усі. В самій розрахунковій таблиці додано до формул розрахунку ЄСВ в рядок 3 застосування коефіцієнту. Ще додано рядок 2.5 «додаткова база нарахування» для відображення різниці між мінімальною зарплатою і фактично нарахованою, відповідно додано і нарахування ЄСВ від такої додаткової бази у рядку 3.5.

2) Таблиця 6 – додано нові коди доходів:

47– для працівників, яким нараховано СЕРЕДНІЙ ЗАРОБІТОК із оподаткуванням ЄСВ, ПДФО і військовим збором. Скоріш за все законодавець мав на увазі мобілізованих працівників, але про це не зазначив чітко! Оскільки законодавство напряму не передбачає нарахування мобілізованим середнього заробітку (а тільки компенсацію з бюджету), будемо вважати, що підприємства, які нараховують середній заробіток мобілізованим працівникам із відповідним оподаткуванням таких сум використовують код цей новий код доходу;

48– для працівників, яким нараховано компенсацію з бюджету середнього заробітку без оподаткування ЄСВ, ПДФО і військовим збором;

49- для працівників в зоні АТО, яким надано відпустку без збереження заробітної плати.

Також додано новий Тип нарахування 13 для відображення ОКРЕМИМ РЯДКОМ різниці між мінімальною зарплатою і фактично нарахованим доходом.

Новацією є рядки:

  • 19 – відображається сума різниці між мінімальною зарплатою і фактично нарахованим доходом (із застосуванням типу нарахування 13 ОКРЕМИМ РЯДКОМ)
  • 21 – суми нарахованого підприємством ЄСВ по відповідним ставкам 37%, 33,2%, 8,41%, 34,7% і т.д.
  • 24 – ознака неповного робочого часу – заповнюється завжди із обранням Так (1) чи Ні (0).

Наведемо кілька прикладів:

Приклад 1.

Працівник за основним місцем роботи працює неповний робочий день. Йому нараховано зарплату 800 грн.

КОМЕНТАР: заповнення цього прикладу потребує ДВА РЯДКИ

Приклад 2.

Працівнику, який мобілізований в березні 2015 року, нарахована  за травень компенсація середнього заробітку в сумі 4000 грн. Нарахована компенсація звільнена від оподаткування, не виплачена і очікує на кошти із бюджету.

Приклад 3.

В середині травня працівника мобілізували. Нарахована зарплата за травень становить 3500 грн. Нарахована сума компенсація середнього заробітку 1000 грн.

Приклад 4.

Працівник з 25 травня по 9 червня відбуває у відпустку. Нарахована зарплата у травні становить 1000 грн. Нарахована сума відпускних за дні травня становить 500 грн. Нарахована сума відпускних за дні червня 600 грн.

Враховуючи те, що на майбутні суми відпускних (незалежно від суми) ЄСВ нараховується від фактичної суми (а не від мінімальної зарплати, див. лист ДФСУ від 11.03.2015 р. № 5084/6/99-99-17-03-03-15 у п. 47 Корисної інформації), заповнення таблиці 6 буде відбуватися, як завжди, у три рядка:

Приклад 5.

Працівникові, який мобілізований, нараховано у травні середній заробіток із оподаткуванням ПДФО, ЄСВ і військовим збором. Сума нарахованого доходу 3800 грн. Дохід виплачений.

Приклад 6.

Працівнику нарахована сума зарплати за поточний місяць 800 грн. Сума відпускних у поточному місяці становила 300 грн. Оскільки загальна сума нарахованого доходу менша за мінімальну зарплату, треба проводити донарахування ЄСВ, отже заповнення цього прикладу потребує трьох рядків.

Тетяна Мойсеєнко,

податковий консультант, фахівець з трудового права

Джерело:Dominanta

Share
Опубліковано
Buhgalter
Мітки: звіт ЄСВ

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

24 години ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

5 днів ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

1 тиждень ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

1 тиждень ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

2 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

2 тижні ago