Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Тарифи на електроенергію з 01 липня 2023 року
Держоргани інформують

Тарифи на електроенергію з 01 липня 2023 року

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Окрім підвищення тарифів для населення у червні, для бізнесу теж встановлять нові ціни на світло. 24 Канал розповідає, що, за словами експертів, таке здорожчання вплине на ріст цін товарів та послуг.

Тариф на світло підняли для всіх

У червні уряд підвищив тариф для населення. Отже, ціна з 1,44 гривні та 1,68 гривні підвищилися до єдиного тарифу у 2,64 гривні за кіловат-годину.

У НКРЕКП також прийняли рішення щодо збільшення тарифу на розподіл електроенергії. Ціна може піднятися від 24% до 50%, але не для всіх. Зростання відбудеться у два етапи. Перший у червні, а другий – з липня по грудень.

До речі, з 1 липня зросте тариф на електроенергію також для бізнесу. Регулятор ухвалив проєкт постанови, за якою цінові обмеження встановлюються на вищому рівні.

Таким чином,  до 30 червня граничні ціни на ринку електроенергії становитимуть:

  • 2 000 гривень за мегават-годину з 00:00 – 7:00 та 23:00 – 00:00 (години мінімального навантаження);
  • 4 000 гривень за мегават-годину з 7:00 до 23:00 (години максимального навантаження).

А нові максимальні тарифи хочуть встановити на рівні:

  • 2 706,63 гривні за мегават-годину – мінімальне навантаження;
  • 5 413,26 гривні за мегават-годину – максимальне навантаження.

Підвищення потягне й ріст ціни на товари

Як пояснює 24 Каналу Богдан Серебренніков, старший аналітик аналітичного центру DiXi Group, інший бік підвищення електроенергії для бізнесу – зростання цін на товари та послуги: 

«Загалом по більшості побутових товарів і послуг ціни можуть зрости максимум до 5%. Саме через можливе здорожчення електроенергії».

А от Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій, каже, що здорожчання становитиме від 5% до 15% – залежно від виду товару чи послуги.

Зверніть увагу, що здорожчання зачепить продукти та товари, виробництво яких потребує значних обсягів електроенергії. А це хлібобулочні вироби, молокопродукти та швейна продукція.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка