Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Точка зору! ВАЛЮТНА ПОЛІТИКА НБУ – НЕПЕРЕДБАЧУВАНА І АЛОГІЧНА.
Аналітика Це цікаво

Точка зору! ВАЛЮТНА ПОЛІТИКА НБУ – НЕПЕРЕДБАЧУВАНА І АЛОГІЧНА.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Напередодні розгляду проекту нового програмного документа НБУ «Основні засади грошово-кредитної політики на 2020 рік» (далі – ОЗГКП) корисно згадати як НБУ складав та дотримувався попередньої версії цього документу «… на 2019 рік».

Поки що зверну увагу лише на один момент.

У ОЗГКП на 2019 рік немає ЖОДНОЇ згадки про заплановане під‘єднання України до системи ClearStream (системи, що суттєво спрощує доступ іноземних кредиторів до оперцій купівлі-продажу Облігацій внутрішньої державної позики(ОВДП)) та вплив цього фактора на стан внутрішнього валютного ринку. Фактора, якого Нацбанк постфактом назве «фундаментальним» (безпідставно – на мій погляд). Невже Нацбанк не знав про потенційний вплив цього чинника в 2018 році? Тим більше, що НБУ впливає на фактичну дохідність (а значить – привабливість) ОВДП через механізм облікової ставки?

Далі – більше. У 2018 році Нацбанк надав Мінфіну «технічний» прогноз курсу гривні (так його називає НБУ), який передбачав її девальвацію до рівня 29.4 грн на кінець року, однак в 2019 р. НБУ свої дії спрямував на укріплення курсу гривні – він не викуповував у достатніх обсягах надлишкову пропозицію валюти, яка надходила від іноземних інвесторів-покупців високодохідних гривневих ОВДП. Навіть незважаючи на те, що рівень валютних резервів НБУ знаходиться значно нижче нормативних значень.

Тобто НБУ не тільки ПРИХОВАВ від громадськості наявність вагомого фактору впливу на валютний ринок, але й надав НЕПРАВДОПОДІБНИЙ прогноз валютного курсу для складання проекту державного бюджету. Чим фактично ввів в оману Мінфін та інших суб’єктів валютообмінних операцій, що не мають доступу до інсайдерської інформації.

Де прозорість та передбачуваність політики центральноно банку? На папері?

Такі алогічні дії НАЦІОНАЛЬНОГО банку України підривають залишки ДОВІРИ до цього органу грошово-кредитного регулювання і ставлять під сумнів його діяльність як таку, що відповідає НАЦІОНАЛЬНИМ інтересам.

Иван Богдан

Chief of Department for Economic and Mathematic Modelling в Academy of Financial Management


Поділіться з друзями - підтримайте проект