Якщо ви вирішили створити інтернет-магазин, потрібно не тільки вибрати платформу і виконавця робіт. Не менш важливо визначитися з бізнес-моделлю, за якою він працюватиме. Відкрити інтернет-магазин і зробити його ефективним можна тільки якщо ви чітко знаєте, які категорії товарів і які бренди ви плануєте продавати.
Один із варіантів — відкриття монобрендового інтернет-магазину. Це означає, що продавати через інтернет-магазин і соціальні мережі будуть товари тільки одного виробника.
Переваги моделі монобрендового інтернет-магазину
Є кілька переваг, які роблять модель монобрендового інтернет-магазину привабливою:
- Можливість уникнути конкуренції з великими продавцями. Якщо ви продаєте продукцію певного бренду, для вас не будуть конкурентами маркетплейси чи інтернет-магазини.
- Більше довіри. Продавця, який пропонує один бренд, сприймають як експерта з певних груп товарів. Сам бренд теж сприймається як гідний довіри, а продукція як більш якісна.
- Більше можливостей забезпечити лояльність покупців. Маркетинг бренду можна націлити на певні групи людей, зробити продукцію практично незамінною для них.
- Але, щоб використовувати всі ці переваги повністю, потрібно використовувати основні канали продажів. Поговоримо про кожен із них.
Які інструменти та канали продажів використовувати монобрендовим інтернет-магазинам
Розберемо основні канали трафіку і продажів, ефективні для монобрендових магазинів.
Трафік за брендовими запитами
Дуже складно отримати органічний трафік за запитами типу “купити меблі”, “недорогий домашній текстиль”. А ось трафік за запитами, пов’язаними з назвою конкретного бренду, буде стабільнішим і з часом стане дешевшим.
Але для цього потрібно зробити так, щоб про бренд знали, шукали його онлайн. Для цього потрібно інвестувати в контент-маркетинг, SMM і офлайн-активності, такі як участь у виставках та інших аналогічних заходах.
Робота з блогерами
Реклама у лідерів думок зробить монобрендовий інтернет-магазин більш впізнаваним і допоможе генерувати продажі. При цьому не варто одразу звертатися до блогерів з мільйонами і навіть сотнями тисяч підписників.
Ви можете знайти блогера, у якого кілька тисяч підписників, але серед них більше ваших потенційних клієнтів. Такий підхід буде дешевшим і принесе кращі результати.
Запуск блогу на сайті інтернет-магазину
Часто інформаційні запити можуть привести в інтернет-магазин майбутніх постійних покупців. За фразами “як доглядати за взуттям”, “який стиль вибрати для інтер’єру кухні” та аналогічними набагато простіше вийти в топ пошукової видачі й отримувати трафік. При цьому, звісно, доведеться ще конвертувати переходи в замовлення. Але разом з іншими інструментами просування і продажів блог може працювати дуже добре.
Поєднання рекламних кампаній у соціальних мережах дає змогу швидко отримати трафік для інтернет-магазину і конвертувати відвідувачів у покупців. Реклама в Google, таргетована реклама у Facebook та Instagram дозволяють швидко охопити значні аудиторії.
При цьому дуже важливим є правильне налаштування та постійна оптимізація кампаній.
Присутність у соціальних мережах іноді впливає на продажі не одразу й опосередковано. Але це завжди дуже важливо. Зі сторінок можуть не переходити безпосередньо в інтернет-магазин, але якщо про ваш бренд та інтернет-магазин заговорять, це може перейти у велику кількість відвідувачів, які прийдуть спочатку з цікавості, а потім і за рекомендаціями.
Зовнішні публікації
Це дуже широке поняття. Цей інструмент об’єднує потрапляння в огляди, рейтинги, згадування вашої продукції в різних майстер-класах та інших типах контенту.
По суті це різні PR інструменти, які також стимулюють продажі.
Підсумки
Продуктивно застосовуючи всі ці канали продажів і просування, ви зможете зробити свій монобрендовий інтернет-магазин бізнесом, що швидко зростає. Можливо, вам не вдасться використовувати відразу всі інструменти. Але важливо не робити ставку на один інструмент, комбінуйте кілька, щоб досягти максимального результату.