Чимало волонтерів та роботодавців задають питання: які трудові права волонтерів під час воєнного стану? Оскільки законодавство не містить чіткої відповіді на це запитання, ми вирішили розібратись хто такі волонтери, які їх трудові права та гарантії, як оформити їх відсутність на роботі.
Волонтер — фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги (ч. 1 ст. 7 Закону про волонтерську діяльність).
Волонтери надають волонтерську допомогу на підставі договору про провадження волонтерської діяльності, укладеного з організацією, наприклад, благодійним фондом, лікарнею тощо, або без такого договору.
Волонтер може отримати посвідчення волонтера, здійснюючи волонтерську діяльність в організаціях, що залучають до своєї діяльності волонтерів.
Волонтери можуть надавати волонтерську допомогу індивідуально, при цьому вони зобов’язані повідомляти отримувачів волонтерської допомоги про те, що вони не співпрацюють з організаціями та установами, що залучають до своєї діяльності волонтерів.
КЗпП України не містить жодної норми щодо трудових відносин між волонтером та роботодавцем.
На волонтерів не поширюється гарантії ст. 119 КЗпП, тобто за їх відсутності за ними не зберігається робоче місце та середній заробіток.
У разі відсутності працівника-волонтера на роботі, роботодавець має право табелювати його як неявка з нез’ясованих причин «НЗ» або за інших причин «І» і відповідно не сплачувати заробітну плату.
А в найгіршому випадку — звільнити за прогул. Чого ми роботодавцям у воєнний стан не радили би робити. Оскільки суд може визнати таку відсутність поважною причиною, як здійснення громадського обов’язку для збереження життя та здоров’я громадян, що потребують допомоги.
Роботодавцям та працівникам волонтерам слід знаходити оптимальний варіант оформлення відсутності на робочому місці. Для цього волонтеру слід повідомити роботодавця про те, що він здійснює волонтерську роботу і скільки часу це забирає. По можливості надати копію договору про провадження волонтерської діяльності, посвідчення або довідки від організації, з якою він співпрацює. А роботодавець, в свою чергу, зваживши об’єм роботи та трудові функції працівника, зможе знайти та оформити трудові права волонтера.
Якщо працівник може суміщати роботу та волонтерство, то працівнику можна:
У вказаних випадках потрібна заява працівника + наказ.
Якщо працівник на 100% зайнятий волонтерством і не встигає працювати:
Волонтери — це потужна сила протидії агресору в Україні. Вони велика підтримка військових та громадян, які потребують допомоги. Але волонтери теж потребують підтримки, і в першу чергу від роботодавців, щоб не залишитись без роботи та доходу, поки вони спасають інших.
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…