До Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вноситимуться відомості про ціну нерухомого майна, яка зазначена у договорі. Це передбачено у Постанові КМУ від 24 листопада 2021 р. № 1224, яку сьогодні розгляне Кабмін під невигадливою назвою «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».
Пункт 30 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1141 доповнили підпунктом 41 такого змісту:
“41) відомості про ціну нерухомого майна, встановлену в договорі (у разі набуття права власності на нерухоме майно за відплатним договором).
Якщо за договором набувається право власності на кілька земельних ділянок та/або об’єктів будівництва (закінчених будівництвом об’єктів), відомості про ціну кожного із таких об’єктів вносяться до Державного реєстру прав відповідно до визначеної в такому договорі ціни кожного з об’єктів”
Як зазначається у пояснювальній записці, метою проекту постанови є покращення якості адміністративних послуг, у тому числі онлайн, та удосконалення процедури реєстрації прав на нерухоме майно.
Зокрема, зазначається, що до Державного реєстру прав вносяться такі відомості про право власності, довірчу власність як спосіб забезпечення виконання зобов’язання:
Відомості про ціну нерухомого майна, що зазначена у договорі (у разі набуття права власності на нерухоме майно за відплатним договором).
Слід також зазначити, що якщо за договором набувається право власності на декілька земельних ділянок та/або об’єктів будівництва, відомості про ціну кожного з таких об’єктів вносяться до Державного реєстру прав згідно з визначеною у такому договорі ціною кожного з об’єктів.
Нагадаємо, що реєстр нерухомості відкритий для всіх користувачів.
Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…
В современном мире эффективность работы офиса напрямую зависит от условий, в которых работают сотрудники. Общий…
На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…
Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…
Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…
У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…