Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IX внесено низку змін до Податкового кодексу України (далі-Кодексу) в частині удосконалення форми податкового повідомлення-рішення у зв’язку з реформуванням інституту відповідальності платника податків.
Так, податкове повідомлення-рішення доповнено обов’язковим елементом-мотиваційною частиною, в якій контролюючий орган буде не тільки обгрунтовувати свою позицію, а також спростовувати аргументацію платника податків.
Наказом Мінфіну від 31.12.2020р. №846 внесено зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків (далі-Порядок). Даний Порядок виклали у новій редакції, Наказ запрацює через 15 днів з дня його офіційного опублікування.
Вищевказаний Порядок визначає форму та порядок надіслання (вручення) контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, передбачає відображення у формах податкових повідомлень-рішень інформації щодо права платника податків подавати скаргу разом з клопотанням про поновлення скарги в адміністративному порядку та копіями підтверджених документів поважності причин його пропуску.
Порядок забезпечує виконання п.56 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу в частині прийняття за результатами перевірок, що були розпочаті до 1 січня 2021 року, податкових повідомлень-рішень, а також їх оскарження за правилами Кодексу, що діяли до 1 січня 2021 року, за перевірками, які розпочаті після 1 січня 2021 року, передбачено прийняття податкових повідомлень-рішень та їх оскарження за правилами, що діють після 1 січня 2021 року.
Окрім того, запроваджено окремі форми податкового повідомлення-рішення, які застосовуються у разі встановлення:
- порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних (ст.1202 Кодексу);
- фактів завищення сум ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету, заявлених у податкових деклараціях, зокрема при використанні права на податкову знижку.