Головна » На правах реклами » Українці масово реєструють ФОПи: які бізнес-напрямки найпопулярніші?
На правах реклами

Українці масово реєструють ФОПи: які бізнес-напрямки найпопулярніші?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Міністр цифрової трансформації розповів про статистику відкриття ФОПів через програму “Дія”. За словами Михайла Федорова, війна не стала на заваді українцям, які вирішили відкрити власну справу.

Це не дивно, адже зараз багато хто потребує розширення доходу. Нова професія, нова робота, власний бізнес – гарні напрямки розвитку, щоб покращити сімейний бюджет. Тоді як менш надійні джерела, такі як азартні ігри – не варто розглядати як джерело заробітку. Краще просто відпочивати в них з найбільшими бонусами від https://edigitalstu.org/bonusy-na-den-narodzhennja/

В топі – айті, торгівля та індустрія краси

Як зазначив Федоров, у 2023-му році через програму “Дія” було відкрито 229 тисяч ФОП. “Дія” дозволяє стати приватним підприємцем без походів до податкової та інших складнощів. Тож, не дивно, більшість українців користуються саме нею. З близько 300 000 нових ФОПів за рік 229 було відкрито саме через “Дію”.

Ця кількість на 30% перевищує число ФОПів, відкритих у 2022-му. Експерти підтверджують, що у 2023-му, особливо у його другій половині – відбулася активізація українського бізнесу. Зокрема, це виразилося у збільшенні вакансій на ринку праці та підвищенні середньої зарплати, яка пропонується.

Міністр також навів статистику щодо того, якими напрямками бізнесу найбільше цікавляться українці. За його словами, ТОП за кількістю нововідкритих підприємств очолюють такі напрямки:

  • IT;
  • роздрібна торгівля;
  • громадське харчування;
  • гуртова торгівля;
  • салони краси;
  • інформаційні послуги;
  • освіта.

З точки зору географії, найбільше ФОПів було відкрито у Київській, Дніпропетровській та Харківській областях.

Opendatabot підтверджує статистику

Відомий статистичний сервіс Opendatabot підтверджує слова міністра. За показниками відкритих джерел, кількість нових ФОПів у 2023-му перевищує навіть показники до початку повномасштабної війни. Зокрема, у 2021-му було відкрито лише 284 000 ФОПів.

Сервіс також наводить власну статистику регіонів, де було відкрито найбільше приватних підприємств:

  • Київ – 43 106 підприємств;
  • Дніпропетровська область – 27 279;
  • Львівська область – 23 517;
  • Київська область (за виключенням Києва) – 22 682;
  • Харківська область – 21 059;
  • Одеська область – 20 510.

Найменша кількість підприємств, легально зареєстрованих в Україні, припадає на тимчасово окуповані території – Луганську область та Крим.

Опендатабот наголошує, що статистичні дані включають інформацію про місце реєстрації ФОП, вказане його власником. При цьому, підприємство може здійснювати діяльність в іншому регіоні чи по всій Україні.

Щодо нових компаній – юридичних осіб – то відновлення їх активності проходить  не так швидко. За статистикою, у 2023-му було відкрито понад 37 000 нових компаній. Це трохи більше, ніж у 2022-му, коли було засновано 33 500 нових юросіб. Але на третину менше, ніж у 2021-му. Тоді показники сягнули понад 56 000 нових юридичних осіб в країні за рік. 


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка