Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Уряд продовжує до 30 червня режим надзвичайної ситуації.
Ініціативи законотворців Держоргани інформують

Уряд продовжує до 30 червня режим надзвичайної ситуації.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

 Що це означає?

Надзвичайна ситуація насамперед стосується органів державної влади та їх постійної готовності щодо протидії пандемії. Водночас це ще одне нагадування всім українцям, що ми маємо залишатися обачними та обережними. Адже від цього залежить здоров’я та життя наших близьких.

 Особливо таку обачність та свідоме ставлення ми маємо показати в період травневих свят та Великодня. У ці дні ми закликаємо людей залишатися вдома.

Масові скупчення людей на Великдень можуть призвести до нової хвилі захворюваності. Лише наша обережність, дотримання протиепідемічних правил та вакцинація зможуть зупинити вірус.

 

Прем‘єр-міністра України

У “червоній зоні” наразі Київ, Житомирська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька і Чернігівська області. 

А для платників податків це означає, що з 01.03.20 р. до останнього календарного дня місяця (включно), тобто до 30,06,2021р., в якому завершується дія карантину, установленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), діє мораторій на застосування штрафів за порушення податкового законодавства (п. 52 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПК з урахуванням змін, унесених Законом від 13.05. 20 р. № 591-ІХ).

Нагадаємо  винятки з цього правила:

  • порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
  • відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

    порушення вимог законодавства в частині:

  • обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
  • цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
  • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
  • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
  • здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;
  • порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Про всяк випадок: штрафи за порушення реєстрації ПН/РК до винятків не належать! 


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки