Уряд скасував (неефективну) книгу відгуків і пропозицій

Уряд за ініціативою Мінекономрозвитку скасував максимальну надбавку на медобладнання, книгу відгуків і пропозицій та обов’язкове оформлення довгострокових віз за межами країни

Книга відгуків і пропозицій на виробництвах, в торгівлі та закладах громадського харчування запроваджена ще за радянських часів з метою захисту прав споживачів через фіксацію у ній фактів їх порушення, рекомендацій та відгуків. Наразі ця форма захисту прав споживачів є неефективною і жодним чином не вирішує їхніх проблем.

На практиці існує низка сучасних і більш дієвих інструментів для споживачів захистити свої права: можливість залишати відгуки на сайтах самих закладів або ж на інших спеціалізованих сайтах, прямі звернення до Держпродспоживслужби, ДФС, суду. Скасування книг дозволить зменшити фінансові витрати усіх підприємств на 125 млн гривень на рік.

UPD_13.03.2019

11 березня на сайті Уряду з’явився текст постанови КМУ від 06.03.2019 р. №168. 

Але за роз’ясненням Мін’юсту від 08.07.2008 р. №5928-0-33-08-34 постанови КМУ, що стосуються прав і обов’язків громадян, набирають чинності не раніше дня їх опублікування. Тому до момента опублікування ця постанова ще не діє. Тож до дати набрання чинності постанови №168 книга скарг та пропозицій має бути у наявності.

І ось 13 березня 2019 року Постанову № 168 було оприлюднено в Урядовому кур’єрі № 49. Відповідно вона набрала чинності з цієї дати. Тому саме з 13 березня наявність книги скарг та пропозицій у куточку споживача не є обов’язком суб’єктів господарювання. Але за продовження її ведення в майбутньому контролюючі органи не можуть покарати. Тож, хто бажає її вести й далі, має на це право.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 06 березня 2019 р. № 168
Київ
Про внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів
 
Кабінет Міністрів України
постановляє:
 
Внести до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 р. № 833 (Офіційний вісник України, 2006 p., № 25, ст. 1818; 2013 p., № 27, ст. 926), зміни, що додаються.

Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН

Інд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 березня 2019 р. № 168
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів
1. У пункті 10:
1) в абзаці другому слова “нормативних документів” замінити словами “нормативно-правових актів”;
2) в абзаці третьому слова “книга відгуків та пропозицій” виключити.
2. В абзаці першому пункту 11 слова “законодавства та нормативних
документів” замінити словами “нормативно-правових актів”.
3. В абзаці третьому пункту 14 слова “нормативними документами” замінити словами “нормативно-правовими актами”.
4. У пункті 17 слова “нормативних документів” замінити словами “нормативно-правових актів”.
5. У пункті 23:
1) абзац другий викласти в такій редакції:
“Касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов’язані приймати без обмежень банкноти і монети усіх номіналів, які випускає в обіг Національний банк (у тому числі розмінні, обігові монети, пам’ятні та зношені банкноти і монети), що є платіжними засобами і не викликають сумніву в їх справжності та платіжності, за номінальною вартістю, а також забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі (крім тих, карбування та випуск в обіг/додатковий випуск в обіг яких припинено Національним банком).”;
2) доповнити Порядок абзацом такого змісту:
“У разі відсутності в касі монет дрібних номіналів для видачі здачі касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов’язані здійснити у розрахунковому документі заокруглення загальних сум розрахунків у порядку, передбаченому постановою Правління Національного банку від 15 березня 2018 р. № 25 “Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів.”.
 
Джерело інформації: http://www.kmu.gov.ua
Share
Опубліковано
Buhgalter
Мітки: торгівля

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

5 години ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

1 день ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

3 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

3 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

4 тижні ago