Головна » Бухгалтеру » Консультації » Уточнення декларації з ПДВ – обираємо рахунок для сплати штрафних санкцій, пені та суми недоплати
Консультації

Уточнення декларації з ПДВ – обираємо рахунок для сплати штрафних санкцій, пені та суми недоплати

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до п. 200 1 п.1 та п. 200 1 п. ст. п. 200 1 ПКУ розрахунки з бюджетом у системі електронного адміністрування ПДВ здійснюються з рахунків, відкритих платникам податків в системі електронного адміністрування, крім випадку, передбаченого абзацом другим п. 87.1 ст. 87 Кодексу.

Механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням електронних рахунків визначено Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569 (далі –Порядок № 569).

Зокрема п. 20 Порядку № 569 передбачено, що у разі подання платником податку уточнюючих розрахунків до податкових декларацій з ПДВ за попередні звітні (податкові) періоди, які передбачають збільшення податкових зобов’язань з податку, що підлягають перерахуванню до бюджету, для перерахування таких зобов’язань до бюджету ДФС не пізніше наступного робочого дня подання таких уточнюючих розрахунків надсилає Державній казначейській службі (далі – Казначейство) реєстр платників податку, в якому зазначаються, зокрема суми податку, що підлягають перерахуванню до бюджету.

На підставі такого реєстру Казначейство перераховує суми податку до бюджету.

При цьому, п. 25 Порядку № 569 передбачено, що сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом відповідно до пп. 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 Кодексу, та сплата передбачених Кодексом штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку з поточного рахунку платника до відповідного бюджету.

Таким чином, у разі подання уточнюючих розрахунків до податкової звітності з ПДВ, які передбачають збільшення податкових зобов’язань, платники податку мають сплатити необхідну суму, що підлягає перерахуванню до бюджету на електронний рахунок. Суми штрафних санкцій та пені, а також визначені контролюючим органом податкові зобов’язання та нараховані ним штрафні санкції і пеня – до бюджету з поточного рахунка.

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект