Нагадаємо, що наказом Міністерства розвитку громад та територій від 26.11.2020 р. №290 було затверджено Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі – КАТОТТГ). Він мав замінити Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ).
Його введення було наслідком адміністративно-територіальної реформи в Україні, розпочатої в 2015 році, протягом якої населені пункти сусідніх сільських, селищних та міських рад поступово об’єднувались в територіальні громади, та частиною якої було створення нових районів.
Але до кінця 2021 року у реєстраційних документах для роботи з РРО, ПРРО, РК та КОРО містилася графа для зазначення саме номера КОАТУУ.
Зміни до Порядків з РРО, ПРРО, РК та КОРО
Мінфін затвердив наказ від 13.12.2021 р. №662, аби привести у відповідність до Наказу №290 всі реєстраційні заяви для застосування РРО, ПРРО, РК та КОРО.
Так, у нових реєстраційних формах замість “КОАТУУ” тепер міститься графа “код території”.
Код адміністративно-територіальної одиниці складається з літер «UA» (код України за ISO 3166-1), за якими йдуть 17 цифр: UA|ОО|РР|ГГГ|ППП|ММ|УУУУУ. .
У всіх примітках до нових форм зазначено, що цю графу слід заповнювати згідно з п’ятим (за наявності) або четвертим рівнем Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад”.
Зазначимо, що:
- четвертий рівень – міста, села, селища (населені пункти);
- додатковий рівень (п’ятий) – райони в містах (в тому числі в містах, що мають спеціальний статус).
Набрання чинності
Наказ №662 почав діяти з 1 січня 2022 року. Відповідно ці оновлені форми слід використовувати з 1 січня.
Але про створення нових форматів для подання заяв в е-формі ДПС поки не надавала інформації та про початок застосування нових форм теж поки мовчить.