Держоргани інформують

Увага! Мінфін оновив всі реєстраційні документи для роботи з РРО, ПРРО, РК та КОРО

З 1 січня набрав чинності Наказ Мінфіну від 13.12.2021 р. №662. За ним всі реєстраційні заяви для застосування РРО, ПРРО, РК та КОРО тепер містять графу “код території” замість коду КОАТУУ. Про початок їх застосування ДПС поки мовчить

Нагадаємо, що наказом Міністерства розвитку громад та територій від 26.11.2020 р. №290  було затверджено Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі – КАТОТТГ). Він мав замінити Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ). 

Його введення було наслідком адміністративно-територіальної реформи в Україні, розпочатої в 2015 році, протягом якої населені пункти сусідніх сільських, селищних та міських рад поступово об’єднувались в територіальні громади, та частиною якої було створення нових районів.

Але до кінця 2021 року у реєстраційних документах для роботи з РРО, ПРРО, РК та КОРО містилася графа для зазначення саме номера КОАТУУ. 

Зміни до Порядків з РРО, ПРРО, РК та КОРО

Мінфін затвердив наказ від 13.12.2021 р. №662, аби привести у відповідність до Наказу №290 всі реєстраційні заяви для застосування РРО, ПРРО, РК та КОРО.

Так, у нових реєстраційних формах замість “КОАТУУ” тепер міститься графа “код території”. 

Код адміністративно-територіальної одиниці складається з літер «UA» (код України за ISO 3166-1), за якими  йдуть 17 цифр: UA|ОО|РР|ГГГ|ППП|ММ|УУУУУ. .

У всіх примітках до нових форм зазначено, що цю графу слід заповнювати згідно з п’ятим (за наявності) або четвертим рівнем Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад”.

Зазначимо, що:

  • четвертий рівень – міста, села, селища (населені пункти);
  • додатковий рівень (п’ятий) – райони в містах (в тому числі в містах, що мають спеціальний статус).

 

Набрання чинності

Наказ №662 почав діяти з 1 січня 2022 року. Відповідно ці оновлені форми слід використовувати з 1 січня. 

Але про створення нових форматів для подання заяв в е-формі ДПС поки не надавала інформації та про початок застосування нових форм теж поки мовчить. 

Share
Опубліковано
Buhgalter
Мітки: РРО

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

1 тиждень ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

2 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

2 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

3 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

3 тижні ago