ЄСВ звітність за новими формами буде подаватися платниками єдиного внеску, починаючи з 01.09.2018, за звітні періоди, починаючи з серпня 2018 року.
Нова версія таблиці 1 Звіту за формою № Д4 не дуже відрізняється від своєї попередниці. Тому зосереджуватись на ній вважаємо не вартим.
ЇЇ не кожного місяця подають. В оновленому Порядку № 435 перелік таких подій розширили. Починаючи зі звіту за серпень 2018 року, звичайні роботодавці таблицю 5 формують, якщо у звітному місяці:
Якщо нічого з переліченого вище із застрахованими особами не траплялося у звітному місяці, формувати таблицю 5 Звіту за формою № Д4 звичайному роботодавцеві не потрібно.
Зміни торкнулися самої назви таблиці 5 ЄСВ-звіту. Тепер вона називається «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби». Раніше згадки про проходження військової служби не було. Це означає, що в таблиці 5 ЄСВ-звіту, зокрема в графі 11 «Період трудових або цивільно-правових відносин, проходження військової служби та відпусток», у графі 19 «Військове звання» треба показувати інформацію про такі категорії застрахованих осіб, як військовослужбовці (окрім строковиків), особи рядового і начальницького складу Міноборони, СБУ, МВС, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, ДФСУ та інших військовослужбовців (у таблиці 6 ЄСВ-звіту їх відображають з кодом категорії застрахованої особи 51-63 в додатку 2 до оновленого Порядку № 435). Стосується це нововведення страхувальників, застраховані особи яких проходять службу в силових структурах.
Звичайні роботодавці інформацію про проходження своїми працівниками строкової військової служби або військової служби за контрактом у таблиці 5 ЄСВ-звіту не відображають. Нагадаємо, це йдеться про працівників, гарантії за якими зберігаються згідно з ч. 3 ст. 119 КЗпП.
Поміняли місцями графи 7 і 8 таблиці 5 ЄСВ-звіту. Зараз у графі 7 показують інформацію про те, укладений ЦПД з працівником підприємства, установи, організації, основним або сумісником (зазначають ознаку «1 — так»), чи ні (зазначають ознаку «0 — ні»), в графі 8 — категорію особи, інформацію про яку заносять у таблицю 5.
Привели у відповідність найменування графи 9 «Реєстрацiйний номер облiкової картки платника податків або серiя (за наявностi) та номер паспорта за формою БКNNХХХХХХ/ПХХХХХХХХХ 30». У загальному випадку в цій графі відображають реєстраційний номер облікової картки платника податків. Коли працівник відмовляється від податкового номера і йому дозволяють здійснювати різні платежі за паспортом (має бути відповідна відмітка).
На сьогодні, в Україні є два види паспортів — на паперових носіях і пластикові картки.
Ось залежно від виду паспорта і заповнення графи 9 буде різним:
А тепер розглянемо ті показники, до яких треба поставитися особливо уважно при заповненні таблиці 5 ЄСВ-звіту.
Збільшилася кількість граф. Додалося 6 нових граф:
Поява таких граф, як 12, 13, 14, 15, 16, говорить про те, що «зверху» вирішили серйозно взятися за виконання своєї обіцянки позбавитися від трудових книжок. Тепер у таблиці 5 ЄСВ-звіту вказуватимуть найменування посади, на яку прийнятий або переведений працівник.
Відповідно відомості таблиць формують з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, наведених у додатку 2 до Порядку № 435.
Тепер перелік кодів КЗО доповнений 17 новими категоріями. Але для більшості роботодавців цікавим є тільки один новий код — «66». Саме з таким кодом у таблиці 6 відображають нараховані особам з інвалідністю виплати в розмірі середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятих на військову службу за контрактом, на які ЄСВ нараховано за ставкою 8,41 %.
Інші нові коди (50-65) звичайним роботодавцям не цікаві, оскільки стосуються виплат, нарахованих військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, членам виборчих комісій.
Нововведення в кодах типів нарахувань Таблиці 6, а саме – 14 — сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованої заробітної плати (доходом) за попередні періоди, у зв’язку із здійсненням перерахунку при звільненні працівника за попередні періоди, що пов’язані з уточненням днів використаної наперед відпустки (у зв’язку із сторнуванням).(Додаток4)
Нагадаємо, для відображення сум дотягування до мінімального страхового внеску використовували код типу нарахувань «13» – сума різниці між розміром мінімальної зарплати та фактично нарахованою зарплатою (доходом) за звітний місяць. Цей код застосовується для сум у поточному звітному місяці за попередні періоди лише при нарахуванні: допомоги з тимчасової непрацездатності за попередні місяці; декретних за попередні місяці. Отже, для нарахування сум дотягування до мінімального страхового внеску за минулий період також уведено новий код типу нарахування – «14».
Увага! таблиці 7–9 додатка 4 змін не зазнали.
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…
Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…
У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…
Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…