Відповідно до вимог пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.
При цьому, у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі разом з податковою декларацією подається витяг про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Зважаючи, що з 1 січня 2019 року набула чинності загальнонаціональна (всеукраїнська) нормативна грошова оцінка земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, яка є базою оподаткування земельним податком та орендною платою, визначення сум податкових зобов’язань у 2019 році здійснюється з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земельних ділянок на підставі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.
Видача витягів відноситься до адміністративних послуг та надається за заявницьким принципом структурними територіальними підрозділів Головного управління Держгеокадастру в кожній окремій області. Подання відповідної заяви можливе через відповідні Центри надання адміністративних послуг за місцезнаходженням земельної ділянки або через відповідний електронний сервіс Держгеокадастру.
Разом з тим, відповідно до пункту 2921.1 статті 2921 Податкового кодексу України базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації.
Так, для Одеської області нормативна грошова оцінка 1 гектара сільськогосподарських угідь за матеріалами загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2019 становить:
Враховуючи вищевикладене, звертаємо увагу платників єдиного податку четвертої групи про відсутність нагальної необхідності в замовленні витягів про нормативну грошову оцінку на кожну окрему ділянку та рекомендуємо застосовувати зазначені вище показники нормативної грошової оцінки 1 гектара сільськогосподарських угідь при визначенні податкових зобов’язань на поточний рік.
Також з метою своєчасного опрацювання заяв та отримання відповідних витягів іншим платникам плати за землю, у власності (користуванні) яких перебуває велика кількість земельних ділянок (більше 100), бажано попередньо надати перелік земельних ділянок із зазначенням кадастрових номерів до відповідного структурного територіального підрозділу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області за місцезнаходженням об’єктів оподаткування.
Крім того, з метою належного інформаційного забезпечення всі дані про загальнонаціональну нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення зведено в єдиний масив та створено портал із можливістю онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки, як по зареєстрованим у Державному земельному кадастрі земельним ділянкам, так і по несформованим об’єктам. Портал носить довідковий характер та оприлюднений на офіційному веб-сайті Держгеокадастру за посиланням. Інструкцію по користуванню порталом можна завантажити тут
Логістика вантажних перевезень між областями України, незалежно від того, це перевезення меблів чи ж будь-яких…
Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…