Варіанти побудови власного бізнесу. Який вибрати?

Виходячи зі своїх можливостей та цілей у людини яка вирішила побудувати свій бізнес є вибір із трьох варіантів:

  1. Почати все з “Нуля”;
  2. Придбати вже готовий бізнес;
  3. Придбати франшизу.

Розглянемо кожний варіант окремо.

1. Почати все з “нуля”

Ви хочете отримати свій унікальний досвід, пройти весь шлях від А до Я, не можете нікому довірити свою унікальну ідею, або ви ще не заробили свій власний капітал, то Ваш вибір – почати все з “нуля”. На цьому шляху вам слід бути готовим до усяких перешкод та сюрпризів. Ви зіткнетесь з бюрократичною машиною держави і після довгих та затятих боїв все ж таки переможете і зареєструєте свій бізнес.

Деякі види бізнесу потребують значних грошових вкладень і якщо у вас їх немає, то треба буде шукати їх на стороні – у інвесторів. Плюсом такого варіанту  є те, що ви будете знати все про свою компанію і зможете побудувати саме те, що захочете з самого початку і вже потім Вам можливо не доведеться нічого перебудовувати та кардинально змінювати.

2. Купівля-продаж бізнесу

Продавати свій бізнес люди можуть з багатьох причин. Однією з таких причин може бути криза або людина зрозуміла, що це не її і вона  просто заморилася від тієї купи проблем яка на неї звалилася і вона хоче від цього відійти.

Якщо у такого підприємства вже є напрацьована клієнтська база, зв’язок з постачальниками то це є дуже добре, так як перший час можна буде обійтись тим, що є і добре подумати над майбутньою стратегію розвитку бізнесу.

Такий варіант окрім плюсів має і суттєві мінуси, про які мало хто каже. Так після придбання вже готового бізнесу і після деякого періоду роботи ви можете опинитися в досить незручній ситуації, коли наприклад к Вам прийде податкова з перевіркою і скаже, що Ваше підприємство колись мало стосунки з фіктивними фірмами і ви повинні дуже велику суму коштів нашій державі. Звісно попередній власник Вас не попередив, що колись давно він мав відносини з конвертаційними конторами і що існує ризик такого розвитку подій. І тоді Вам буде непереливки. Почнуться довгі судові тяганини з податковою, а як наші суди відносяться до бізнесу і на чию корсить в основному приймають рішення розповідати нікому  не треба.

Тож перед купівлею бізнесу треба ретельно перевірити історію компанії і коли були останні перевірки податкової на підприємстві. Ці дії зроблять ваш сон спокійнішим.

Що можна знайти на ринку?

Найбільшу частку займають підприємства роздрібної торгівлі (магазини), далі йдуть невеличкі підприємства пов’язані з будівельною промисловістю. Третє місце посіли підприємства автобізнесу (СТО, автомийки, АЗС та ін.). Четверте місце у підприємств розважальної сфери (кафе, міні-готелі та бази відпочинку).

Хочеться відмітити, що зазвичай продають підприємства на утримання яких при “нульовому обороті” потрібно багато коштів, яких у власників зазвичай просто немає. А ось бізнеси у яких доля постійних витрат невеличка (сфера послуг або підприємства пов’язані з високими технологіями) продаються рідко.

ДЕ ПРОДАЮТЬ БІЗНЕС?

Самостійно шукати звісно можна, але так як ви людина не досвідчена то Вас просто можуть надурити. При чому “підводні каміння” можуть бути де завгодно. В інтернеті є ціла купа об’яв, досить зайти на якійсь популярний сайт об’яв (такий як OLX) і вибрати те, чого душа забажає. Є також спеціалізовані сайти з продажу готових бізнесів та  спеціалізовані фірми з купівлю продажу бізнесів. Достатньо вести в пошуковій системі запит: “купити ТОВ” або якийсь інший подібний запит. Користуватись послугами спеціалізованих фірм або ні – вирішувати ВАМ. Якщо у Вас є знайомий юрист то можете з ним порадитись як Вам краще поступити.

Порада: Не нехтуйте допомогою спеціалістів: юристів, рієлторів, аудиторів та ін.  Нехай ви потратите трохи грошей зараз, ніж багато потім.

3. Франчайзинг

Досить розповсюджена в світі форма створення власного бізнесу. Якщо казати по простому і без наукових термінів, то франчайзинг -це продаж “копій” бізнесу, його клонів.

В чому суть? Наприклад у когось є успішний бізнес – ресторан швидкого харчування у якому немає відбою від клієнтів. У вас є гроші, але не має ніякого досвіду у такому бізнесі. І ви йдете до власника цього ресторану і кажете: “Я хочу купити у Вас Вашу ідею, вашу назву і отримати Вашу допомогу при старті бізнесу”. Ви підписуєте договір франчайзингу і власник ресторану допомогає Вам відкрити абсолютно таке ж кафе, з таким же оформленням, з таким же меню тільки в і іншому районі міста. В результаті ви отримаєте бізнес “під ключ” з мінімальними ризиками.

Як правило 80% таких бізнесів після двох років роботи залишаються на плаву, що доводить що така форма бізнесу є ефективною. Ви платите за торгову марку і за вже відпрацьовану та ефективну бізнес модель.

Плата по договору може здійснюватись у різних формах: разово або періодичні платежі (роялті за використання торгової марки.

І на останнє хочеться відмітити, що договір франчайзингу повинен обов’язково пройти державну реєстрацію.

Який варіант відкриття бізнесу вибрати вирішувати тільки Вам і пам’ятайте Ваш успіх у Ваших руках.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

1 день ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

2 дні ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

4 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

4 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

4 тижні ago