20 вересня на вечірньому засіданні Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому:
Нагадаємо, що раніше Держрегуляторна служба висловилася проти цих проектів, оскільки бачила в них загрозу для економіки.
Що ж врешті прийняла Рада?
Під час засідання перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив, що до Комітету надійшло 412 пропозицій, із них були враховані 97. Зокрема, під час доопрацювання продовжено перехідний термін для впровадження даного законопроекту, зменшено штрафи та ряд інших.
Коментар Міністерства фінансів
Згідно з повідомленням Мінфіну, закони передбачають:
1. можливість використання як класичного, так і програмного РРО, відсутність монополії чи обмежень з боку держави на розробку програмних РРО, реєстрацію програмного РРО через Електронний кабінет;
2. набрання чинності норми про «кешбек» з 1 жовтня 2020 року. Вона передбачає, що споживач, який здійснив покупку на суму понад 100 грн та отримав чек, має можливість перевірити його на автентичність, і якщо виявиться, що розрахунковий документ в електронній формі не переданий контролюючим органам, написати скаргу, на підставі якої може бути призначена перевірка. Якщо перевірка підтвердить, що продавець порушив порядок проведення розрахункових операцій, його оштрафують, а покупцю повернуть 100% вартості придбаних товарів;
3. введення з 1 жовтня 2020 року застосування повного розміру штрафу за незастосування РРО або невидачу чека (100% від суми при першому порушенні і 150% при кожному наступному), які до цього застосовуються в обмеженому розмірі, та застосування загальних правил використання РРО для окремих категорій платників ЄП ІІ-IV груп (без обмеження обсягу доходу за календарний рік), які здійснюють:
Загальні правила використання РРО для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп починають діяти з 1 січня 2021 року одночасно зі збільшенням граничного обсягу доходу платників єдиного податку ІІ групи з 1,5 до 2,5 млн грн.
За роз’ясненням Мінфіну, вимоги закону не поширюватимуться на звичайних фізичних осіб (не суб’єктів підприємницької діяльності) та платників єдиного податку І групи.
Данило Гетманцев про електронні чеки
Глава податкового комітету ВР Данило Гетманцев відзначив, що законопроект №1053-1 передбачає застосування електронного чека, тобто простої системи обліку операцій, через смартфон. Система згодом повинна замінити РРО.
“Перенесено і збільшено термін для впровадження цієї системи, щодо ризикових галузей – до 1 жовтня, щодо всіх інших – до 1.01.2021 року. Крім цього, значно зменшені штрафи. На перехідний період ми передбачаємо штраф в розмірі 10% – перше порушення, 50 % – друге порушення, на звичайний штраф передбачається 100% і 150% відповідно “, – сказав Гетманцев.
Чи врахували нардепи поправки Южаніної?
18 вересня стало відомо, що Ніна Южаніна підготувала 105 поправок до законопроекта №1053-1 та 22 поправки до законопроекта №1073. Зокрема, на її думку, штрафи мали залишатися для класичних РРО на сьогоднішньому рівні, а для програмних РРО – виключно за нереєстрацію розрахункової операції на сервері ДПС. Ще більше її пропозицій читайте тут.
Сьогодні після прийняття законопроектів Ніна Южаніна на своїй сторінці на Facebook повідомила, що цілий ряд пропозицій, які озвучувалися і представниками бізнесу, і були подані до законопроектів, не були підтримані під час розгляду у Верховній Раді. Це, зокрема, правки, щодо:
***
Більше про зміни, внесені цими документами, ми розкажемо після опублікування текстів законів та їх підписання Президентом. Станом на 20.09.2019 р. остаточних текстів законів ще немає.
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…