Російська агресія

Відновлення обов’язкової реєстрації ПН, звітування та камеральних перевірок: новий законопроект

10 травня 2022 року прокремліський депутат та ворог малого бізнесу Д. Гетманцев та інші нардепи зареєстрували у ВРУ законопроект №7360 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану”.

Комітет ВРУ з податкової та митної політики розглянув його на сьогоднішньому засіданні та рекомендував прийняти в другому читанні та в цілому. 

Які зміни пропонуються?

Три основні зміни, які пропонується внести до ПКУ:

1. відновити податковий обов’язок платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки, в частині:

  • дотримання термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН,
  • подання податкової звітності,
  • сплати податків;

2. відновити камеральні та документальні перевірки податкової звітності;

3. відновити відшкодування сум ПДВ з бюджету.

Як детальніше розповів Я. Железняк:

  • Реєстрація податкових накладних за лютий-травень 2022 року передбачена до 15 липня 2022 року.
  • Платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасну звітність чи сплату податків за період з 24 лютого 2022 року, якщо ці податкові обов’язки були виконані протягом 60 днів із дня відновлення таких можливостей.
  • Відновлюється обов’язковий зв’язок сплати податків та звітність для платників, які мають можливість своєчасно виконувати цей обов’язок. Перелік документів, які підтверджують подальшу неможливість виконання по їх обов’язковим установкам Мінфіном.
  • Платники податку, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання додаткових обов’язкових повідомлень з 24 лютого 2022 року до переходу на систему спрощення, за умови виконання таких обов’язкових заходів протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.
  • Платники податків, які справляють помилки до 20 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій.
  • Суми податкового кредиту включені за ті товари, які потім були знищені внаслідок війни, включаються до податкового кредиту, але не підлягають бюджетному відшкодуванню.
  • Дозволяється ввозити автобуси, вантажівки та спецмашини (коди 8702, 8704 та 8705), які відповідають Євро-3, але забороняється їх відчужувати протягом 3 років.

Железняк також додав: “хто переймався, можете видихати: розгляду №7311-д скоріш за все поки не буде”.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону, крім змін до підпунктів 69.2 та 69.11 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України в частині камеральних перевірок декларацій та уточнюючих розрахунків (у разі їх подання), до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, які наберуть чинності з 2 червня 2022 року. 

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

2 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

2 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

2 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

4 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

4 тижні ago