Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Відтепер послуги в державних лікарнях платні?
Новини законодавства

Відтепер послуги в державних лікарнях платні?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Вже скоро державні та комунальні заклади охорони здоров’я перетворяться на підприємства, які матимуть змогу надавати медичну допомогу і медичні послуги переважно на платній основі.

Зрозуміло, що зміни в медичному обслуговування потрібні, що певна частина медичних послуг в державі можуть бути за плату. Але цілком зникає розуміння того, що завтра буде безоплатним, що гарантоване державою. Виникає цілком слушне питання, а за що українці платять податки? Для яких цілей постійно підвищуються акцизи?

Проект Закону 2309а-Д щодо автономізації лікарень та запровадження платних медичних послуг для населення, був проголосований у 2му читання 06 квітня 2017 року, та, всупереч статті 49 Конституції України, узаконює плату фізичних осіб за медичні послуги і отриману медичну допомогу.

Стаття 18 Основ законодавства про охорону здоров’я (в редакції проекту 2309а-Д) чітко зазначає, що “Всі заклади охорони здоров’я мають право використовувати для підвищення якісного рівня своєї роботи кошти, отримані від юридичних та фізичних осіб, а також встановлювати плату за послуги у сфері охорони здоров’я на підставі методики розрахунку вартості медичних послуг, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.” Але проектом, як і жодним іншим законом України, не обмежено розмір цієї доплати, і, головне, не обмежено кількість платних послуг. Наразі, поки не відомо які саме послуги і скількт авртуватимуть, а які будуть надаватися безоплатно.

В Україні діє мораторій щодо скорочення кількості закладів охорони здоров’я. Але місцева влада може передавати в оренду частини лікарень в будь-якому розмірі – 50% -75% -90%, тому що не існує обмежень. Вирішити цю дилему можна було в Прикінцевих положеннях проекту – встановити вимогу використовувати площі медичних закладів за призначенням, здаючи в оренду не більше 10-20% площ на період дії мораторію.

Це однозначно попередило б ситуацію, що сьогодні ми спільними зусиллями будуємо Охматдит, а завтра успішно передаватимемо його цілими поверхами в оренду більш підприємливим, ніж держава, надавачам медичної допомоги і медичних послуг, та платно проходитимемо обстеження на обладнанні, яке закуплене за кошти платників податків.

До речі, вже деякий час, приблизно протягом місяця, викликати швидку пенсіонеру із високим тиском та усіма симптомами передінсультного стану, чи невідкладну допомогу дитині молодшого шкільного віку, у місті Києві майже не можливо. Чому? А вони тепер лікують по телефону. Телефонуєте, вас оператор з’єднує з лікарем, той телефоном з’ясовує симптоми, а потім “відряджає” до аптеки, уразі невідкладної допомоги, а то і просто до дільничого лікаря. Напевне, саме такий підхід у лікуванні тепер буде розповсюдженим.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка