Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Вихідні у червні: коли і скільки відпочиватимемо. А можлива відміна перенесення вихідних
Ініціативи законотворців Держоргани інформують Консультації

Вихідні у червні: коли і скільки відпочиватимемо. А можлива відміна перенесення вихідних

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

 У червні буде 10 вихідних з урахуванням свята Трійці, Дня Конституції та традиційних вихідних.

Відповідно до ст. 73 КЗпП України на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться, зокрема, у такі святкові і неробочі дні: 20 червня – Трійця та 28 червня – День Конституції України.

Згідно з ч.3 ст. 67 КЗпП  України у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, то такий вихідний переноситься на наступний після святкового або неробочого. Таким чином, вихідний 20 червня буде перенесено на 21 червня.

Отже, у червні 2021 року загалом будемо мати: календарних днів – 30; робочих днів – 20; вихідних днів – 10.

Норма робочого часу:при 40-годинному робочому тижні – 160,0; при 36-годинному робочому тижні – 144,0; при 24-годинному робочому тижні – 96,0.

управління праці

Однак, вже законодавці усвідомили, що наявність багатьох вихідних це є погано, та у ВРУ запропонували

Заборонити перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків встановлених  Кодексом законів про працю.

 Відповідний законопроект зареєстровано за № 4597 .

 У цьому році Кабмін рекомендував роботодавцям зробити ще два таких перенесення робочих днів:

• з понеділка 23 серпня на суботу 28 серпня;

• з п’ятниці 15 жовтня на суботу 23 жовтня.

На думку народних обранців, надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і в цілому формує негативну репутацію бізнесового потенціалу України в світі.

Автори законопроекту вважають, що перенесення робочих днів типово радянською традицією, яка до сих пір зберігається в деяких пострадянських країнах, зокрема, в Росії.

Крім того, перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, іноді – два рази на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, яке не може бути зменшено.

У той же час, перенесення робочих днів призводить до 4 неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, наступного за довгими вихідними. Це підтверджується академічними напрацюваннями в області психології праці, згідно з якими порушення ритму праці та відпочинку істотно впливає на працездатність працівника.

Депутати пропонують залишити норму КЗпП, якою визначено, що у разі, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. При цьому скасовується перенесення вихідних і робочих днів за рекомендацією Кабміну.

Як наголошується в пояснювальній записці, метою законопроекту № 4597 є узгодження законодавства України з законодавством країн-членів Європейського Союзу в питанні перенесення робочих днів з метою більш ефективної співпраці між країнами та збільшення економічного потенціалу України.

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує зазначений законопроект включити до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради України і за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу. До речі, Голова комітету Галина Третьякова, є одним з авторів цього законопроекту і буде представляти його на засіданні ВРУ.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка