ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених такими документами.
Підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.
Національними стандартами України (ДСТУ) із ціноутворення в будівництві, зокрема, ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, передбачено примірні форми первинних документів з обліку в будівництві, які мають використовуватися з 01.01.2014 р. під час проведення взаєморозрахунків за обсяги виконаних будівельних робіт:
При цьому, формою №КБ-2 передбачено, що поточною ціною одиниці виміру є «грн», одиницею виміру виконання робіт (витрат) є «грн». Формою №КБ-3 передбачено, що вартість виконаних робіт та витрат зазначається в «тис. грн».
Враховуючи вищенаведене, податківці зазначають: якщо в первинному документі, зокрема, в формах №КБ-2 та №КБ-3, одиниця виміру товарів/послуг зазначена як «грн»/«тис.грн», то:
Коментар
Такий алгоритм заповнення ПН випливає із норми п. 16 Порядку №1307. Згідно з цією нормою, якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах. Тому податківці й зазначають, що заповнення графи 4 буде залежити від одиниці виміру у КБ-2 та КБ-3.
У такому разі графу 5 заповнювати не потрібно.
А ось щодо графи 6 податківці в цьому роз’ясненні навели детальний порядок її заповнення. Він залежить від кількості (об’єму, обсягу) постачання товарів/послуг. Тож у разі складання податкової накладної на повне постачання послуги або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається «1».
У разі складання податкової накладної на часткове постачання послуги або на суму попередньої оплати частини вартості послуги у графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості послуги у графі 6 вказується число «0,5».
Також не забули податківці вказати й про зміст графи 7 податкової накладної. В ній зазначається ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ. Дана графа заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.
Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…
В современном мире эффективность работы офиса напрямую зависит от условий, в которых работают сотрудники. Общий…
На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…
Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…
Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…
У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…