Консультації

Випадки, коли єдинник зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів

Якщо фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку порушують умови, визначені Податковим кодексом, щодо перебування на спрощеній системі оподаткування та/або перебування у відповідній групі платника єдиного податку, то такі платники зобов’язані перейти до іншої групи платника єдиного податку або на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

У фіскальному відомстві акцентують, ст. 298 пп.298.2.3 ПКУ визначено у яких випадках та в які строки платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів.

Відтак у разі перевищення:

  • протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками першої і другої груп та нездійснення переходу на застосування іншої ставки;
  • протягом календарного року обсягу доходу 5000000 грн, платниками єдиного податку першої і другої груп, які використали право на застосування інших ставок, встановлених для третьої групи;
  • протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками третьої групи – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося перевищення.

У разі застосування платником ЄП іншого способу розрахунків, ніж в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків.

У разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми.

 У разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення.

У разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

У разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.

У разі здійснення платниками першої або другої групи діяльності, яка не передбачена у пп. 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Що не так із бухобліком в Україні? Онлайн-бухгалтерія Dilovod запустила масштабне опитування серед бухгалтерів

На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…

1 тиждень ago

Як виправити помилку в ПН: неправильний код ставки ПДВ (14% або 20% замість 0%)?

Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…

2 тижні ago

Як здійснюється оплата за допомогою Google Pay

Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…

2 тижні ago

Як професіонали адаптуються до змін у фінансових стандартах

У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…

3 тижні ago

Где можно провести конференцию под Киевом

Аренда помещений для конференций в Киеве может понадобиться для проведения деловых мероприятий, таких как конференции,…

4 тижні ago

Відрахування із зарплати: які встановлені ліміти?

Держпраці зазначає, щовідрахування із заробітної плати регулюються законодавством України. Відповідно до ст. 128 Кодексу законів про…

1 місяць ago