Юридичні консультації

Визначено порядок проведення службових розслідувань щодо прокурорів

Приводами для призначення службового розслідування є звернення (скарги, заяви) і повідомлення громадян, народних депутатів України, органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, засобів масової інформації. Також службові розслідування можуть бути призначені за дорученням посадових осіб, приписом Нацагентства з питань запобігання корупції, письмовим запитом члена кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, рапорту прокурора, з повідомленням Генеральної інспекції ГПУ.

За анонімним повідомленням службове розслідування не проводиться, крім випадків, коли мова йде про порушення вимог Закону «Про запобігання корупції», а інформація стосується конкретного прокурора і містить фактичні дані, які можуть бути перевірені. Підставами для проведення службового розслідування є дані про:

  • втручанні або будь-якому іншому вплив прокурора в службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб або суддів;
  • допущенні витоку інформації на об’єктах інформаційної діяльності органів прокуратури, розголошенні конфіденційної, службової інформації, втрати службових документів і матеріалів і т.д .;
  • втрати або викрадення службового посвідчення;
  • порушення, допущене посадовими особами органів прокуратури, яке могло привести до нецільового використання бюджетних коштів і втрат;
  • загибелі або травмування прокурора при виконанні службових обов’язків, посягання на життя, здоров’я, житло і майно прокурора або його близьких родичів, пов’язані зі службовою діяльністю прокурора;
  • неправомірне втручання в діяльність прокурора;
  • подію, яка сталася за участю прокурора і викликало негативний суспільний резонанс;
  • використанні прокурором своїх службових повноважень або службового статусу і пов’язаних з цим можливостей на користь своїх приватних інтересів або приватних інтересів третіх осіб;
  • здійсненні прокурором дій, що містять ознаки корупційних правопорушень;
  • управлінні прокурором транспортним засобом в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння або відмова від проходження огляду з метою виявлення стану сп’яніння;
  • поданні в анкеті доброчесності прокурора недостовірних даних;
  • порушення прокурором вимог, заборон або обмежень, встановлених Законом «Про запобігання корупції», «Про прокуратуру»;
  • здійсненні прокурором інших дій, що порочать звання прокурора.

Службове розслідування проводиться у строк не більше одного місяця від дня його призначення. У разі необхідності за вмотивованим рапортом голови комісії певний термін може бути продовжений, але загальний термін проведення службового розслідування не може перевищувати двох місяців.

Посадова особа, яка призначила службове розслідування, в установленому Законом «Про прокуратуру» порядку за наявності підстав приймає адміністративні та організаційні заходи, в тому числі звільнення прокурора від адміністративної посади, або ініціює питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності. У разі встановлення за результатами службового розслідування діяння, яке містить ознаки кримінального або адміністративного правопорушення, посадова особа невідкладно вживає заходів в порядку, передбаченому КПК або КоАП.

Інструкція про порядок проведення службових розслідувань в органах прокуратури затверджена наказом ГПУ від 6 грудня 2017 року № 343, який вступить в силу з дня офіційного опублікування.

За повідомленням ресурсу ЮрЛіга

 
Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Коли можна не подавати додаток 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…

14 години ago

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

2 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

3 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

3 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

4 тижні ago