Зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) є похідним результатом внесення платника податку до переліку ризикових.
Тому ефективним способом захистом порушених прав під час судового оскарження зупинення реєстрації ПН/РК є також визнання протиправним рішення органу ДФС про внесення до переліку ризикових платників податків, як акту індивідуальної дії.
Для платника податків не наступають негативні наслідки та не порушуються його права у звязку із включенням його до переліку ризикових платників.
Судова позиція: Рішення Комісії ГУ ДФС, оформлене протоколом, в частині внесення до переліку ризикових платників податків порушує права позивача як платника податку, прийняте за відсутності правових підстав (приклад справа 0340/1743/18, апеляційна інстанція).
– визнання протиправним та скасування рішення Комісії Головного управління ДФС (регіону), яка приймає рішення про реєстрацію про включення платника до переліку ризикових платників податку та зобов’язання виключити позивача з переліку ризикових платників податку.
– Чинним законодавством України не передбачено надання платнику податків копії рішення про його включення чи виключення до/з переліку ризикових платників податків, у зв’язку з чим платник не може самостійно подати копію оскаржуваного рішення, яке йому органом ДФС не вручено. Тому під час подання позову необхідно подавати клопотання про витребування витягу з протоколу засідання Комісії та матеріалів, на підставі яких платників податків віднесено до такого переліку (приклад: ухвали суду у справах 826/16849/18, 0340/1743/18, 821/979/18).
У разі відмови надання органом ДФС витягу з протоколу суди вважають, що рішення про віднесення позивача до переліку ризикових платників податків не приймалося у відповідності до встановленого законодавством порядку (приклад: справа 821/979/18, апеляційна інстанція).
Як засіб забезпечення позову рекомендується подавати заяву про зупинення дії рішення комісії Головного управління ДФС (регіону), яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, оформленого протоколом, в частині внесення до переліку ризикових платників податків (приклад: справа 0340/1743/18).
Протиправність внесення до переліку ризикових платників дій розглядається судом з урахуванням конкретних обставин. Як підставу можна зазначати протиправність самих Критеріїв ризиковості платника податків визначених лише листами ДФС.
До даного інформаційного матеріалу додається зразок витягу з протоколу ГУ ДФС у Київській області в якому податкова інформація складена ще до прийняття постанови КМУ № 117 від 21.02.2018 року, але на підставі якої 27.03.2018 року платника внесено до переліку ризикових як «самовизначеного».
На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…
Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…
Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…
У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…
Аренда помещений для конференций в Киеве может понадобиться для проведения деловых мероприятий, таких как конференции,…
Держпраці зазначає, щовідрахування із заробітної плати регулюються законодавством України. Відповідно до ст. 128 Кодексу законів про…